اعتبار حمایت از بیماران صعب العلاج 20درصد افزایش می یابد

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: طرح تحول سلامت ادامه می یاید و در مسیر حركت تعمیر می شود و به خصوص بخش مربوط به حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج این طرح تقویت می شود و اعتبار حمایت از این بیماران 15 تا 20 درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید نمكی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال كه نگرانی های وجود دارد كه برخی داروها از لیست بیمه ها خارج شده اند، گفت: هیچ داوریی به ویژه داروهای اساسی از پوشش بیمه ای خارج نشده و این یك شایعه است. اگر موردی دارید حتما به دفتر من منعكس كنید.
وی ادامه داد: داروهای بیماران خاص، داروهای بیماران صعب العلاج و داروهای اساسی كه در فارماكوپه (فهرست دارویی ایران) قرار دارند همگی تحت پوشش بیمه هستند و هیچ گونه مشكلی در این خصوص نداریم.
سرپرست وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال كه آیا قرار است در طرح تحول نظام سلامت تجدید نظر شود، اضافه كرد: طرح تحول نظام سلامت با قدرت و سرعت ادامه خواهد داشت. من سال 94 كه در سازمان برنامه و بودجه مسئولیت اداره امور مالی این طرح را داشتم عرض كردم ما قطار طرح تحول نظام سلامت را در هیچ ایستگاهی نگه نخواهیم داشت و بلكه در طول حركت این مسیر را تعمیر خواهیم كرد.
نمكی توضیح داد: بسته هایی از طرح تحول نظام سلامت كه شامل حمایت از بیماران صعب العلاج و بیماران خاص است را به خصوص در زمینه دارو و كاهش هزینه های كمر شكن از دوش مردم در خدمات بستری و ماندگاری پزشك در نقاط محروم تقویت خواهیم كرد و تامین منابع مالی آن در سال 98 افزایش قابل توجهی نسبت به سال 97 خواهد داشت و حداقل در رابطه با طرح تحول نظام سلامت بین 15 تا 20 درصد افزایش خواهد داشت.
اجتمام *7029 * 3063

سرخط اخبار جامعه