ثبت 500 هزار بازديد از مجموعه سعدآباد در پاييز 97

تهران- ايرنا- در پاييز 1397، حدود 500 هزار نفر- بازديد از موزه ها و كاخ موزه هاي مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد صورت گرفت كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد 40 درصدي و نسبت به پاييز 1395 رشد 50 درصدي داشته است.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از روابط عمومي سعدآباد، در اين ميان كاخ موزه سبز با نزديك به 70 هزار بازديد، موزه اتومبيل هاي سلطنتي با بيش از 50 هزار و موزه پوشاك سلطنتي با 33 هزار بازديد به ترتيب پربازديدترين موزه هاي اين مجموعه در پاييز امسال بودند و كاخ موزه ملت در مهرماه پذيراي 20 هزار بازديدكننده بود و از آبان ماه تاكنون در دست مرمت است.
از مجموع بازديدهاي به ثبت رسيده از مجموعه سعدآباد در پاييز امسال، 20 هزار مورد توسط بازديدكنندگان خارجي صورت پذيرفته است.
همه ساله در پاييز، فصل برگ ها و رنگ ها، مجموعه سعدآباد پذيراي گردشگران و هنرمندان بسياري است كه براي ديدن طبيعت كم نظير، شاهكارهاي معماري، تاريخ و هنر معاصر به اين مجموعه فرهنگي تاريخي مراجعه مي كنند.
به گزارش ايرنا، مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد شامل مجموعه عمارت‌ها و كاخ‌هايي است كه در دربند، شمالي‌ترين و خوش آب و هواترين منطقه تهران در زميني به مساحت 110 هكتار بنا شده ‌است.
مجموعه سعدآباد، چهار دوره تاريخي قاجاريه، پهلوي اول و پهلوي دوم و پس از انقلاب ايران را سپري كرده است.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي اين مجموعه به شكل موزه درآمد ولي با اين وجود، يكي از كاخ هاي فعلي رياست جمهوري براي ملاقات هاي رسمي در اين مجموعه قرار دارد.
فراهنگ **1085** 1055