۱۸ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۲۴
کد خبر: 83163841
T T
۰ نفر
سهم 10 درصدی زامیاد در طرح نوسازی ناوگان فرسوده تجاری

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت زامیاد گفت: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده تجاری، سهم 10 درصدی برای زامیاد در نظر گرفته شده كه شامل بیش از 20 هزار دستگاه طی مدت سه سال می شود و در حوزه های اتوبوس، مینی بوس، كامیون و كشنده خواهد بود.

به گزارش ایرنا، اسفندماه پارسال پروژه نوسازی ناوگان فرسوده سنگین كشور با حضور رییس جمهور آغاز بكار كرد.
برنامه دولت برای نوسازی این ناوگان، پرداخت تسهیلات بانكی به دارندگان خودروهای فرسوده است و شمار خودروهای جایگزین شده در سه سال اجرای طرح 202 هزار و 500 دستگاه و منابع اختصاص یافته از سوی دولت معادل قطعات منفصله خودرو (بیش از هفت میلیارد دلار) برآورد شده است.
در این طرح، سهم تسهیلات بانكی 212 هزار و 600 میلیارد ریال و آورده متقاضی 183 هزار میلیارد ریال خواهد بود.
در این پیوند، «محمد زارع پور اشكذری» در حاشیه نخستین روز از سومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مطابق برنامه محصولاتی كه قادر به پاس كردن استانداردهای مدنظر سازمان ملی استاندارد باشند و قادر به داخلی سازی آنها به سقف مورد نظر باشیم وارد ناوگان تجاری جدید خواهیم كرد.
«مطابق برنامه، سهم داخلی سازی در حوزه كامیون و كشنده تا سال 1400 به بیش از 40 درصد خواهد رسید.»

تولید كامیون جدید در زامیاد
به گفته زارع پور، شركت زامیاد با سابقه 55 ساله، از زیرساخت های خوبی برای تولید خودروهای تجاری وانت، پیكاپ، كامیون و كشنده برخوردار است.
وی خاطرنشان كرد: شركت زامیاد در نمایشگاه امسال كامیون تراكر AD380 را كه جدیدترین كامیون یورو 5 است برای اولین بار به نمایش گذاشته است .
این مقام مسئول اظهار داشت: در حال حاضر در حال مذاكره با شركای تجاری زامیاد هستیم تا در صورت توافق بتوانیم این محصول را تولید و عرضه نماییم.
مدیرعامل زامیاد در ادامه از فعالیت مجدد این شركت در حوزه اتوبوس و مینی بوس پس از گذشت 10 سال خبر داد و ابراز امیدواری كرد بتوانیم نمونه های آنها را تا پایان سال وارد كشور كرده و بتدریج عملیات تولید آنها را به انجام برسانیم.

پادرا پلاس، جایگزین نیسان آبی
مدیرعامل زامیاد همچنین با اشاره به رونمایی از وانت پادراپلاس در این دروه از نمایشگاه، گفت: اكنون تولید وانت پادرا بنزین سوز در زامیاد انجام می شود، اما پادرای جدید موسوم به پادرا پلاس در سه نمونه بنزینی، دوگانه سوز و دیزلی تولید خواهد شد كه جایگزینی برای نیسان آبی خواهد بود.
وی بیان داشت: نیسان بخشی از استانداردهای مد نظر سازمان ملی استاندارد را پاس می كند، اما در صورتی كه استانداردها اجازه تولید آن را ندهد از خط خارج خواهد شد.
زارع پور خاطرنشان كرد: نسل جدید پادرا تا سه ماهه نخست سال 98 وارد بازار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، سومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران از امروز تا 21 دی ماه از ساعت 10 تا 18 در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب پذیرای بازدیدكنندگان و علاقه مندان است.

اقتصام*3065*1961*

سرخط اخبار اقتصاد