انتقال آب از دریاچه های بسته به هیچ وجه انجام نمی شود

تهران-ایرنا- سخنگوی كمیسیون كشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: جزییات لایحه بودجه 98 در نشست امروز كمیسیون بررسی و با توجه به تبعات زیست محیطی مصوب شد كه انتقال آب از دریاها و دریاچه های بسته به هیچ وجه انجام نشود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، نورمحمد تربتی نژاد درباره جلسه عصر امروز (سه شنبه) كمیسیون كشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: در این جلسه جزییات لایحه بودجه سال 98 با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه ها و ارگان های مربوطه برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نشست 3 تبصره لایحه بودجه سال 98 اعم از تبصره 14، 18 و 20 مورد بررسی قرار گرفت، مهمترین تبصره مورد بررسی قرار گرفته موضوع انتقال آب از حوزه به حوزه ای دیگر بود كه با توجه به تبعات زیست محیطی مصوب شد كه انتقال آب از دریاها و دریاچه های بسته به هیچ وجه انجام نشود و با مطالعات و تحقیقات گسترده ای موضوع انتقال آب عملیاتی شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: موضوع و تبصره دیگر كه مورد بررسی قرار گرفت درباره یارانه ها بود كه براین اساس مصوب شد كه برای حمایت از كشاورزی و كشاورزان باید سهم بیشتری از یارانه ها به این بخش اختصاص یابد، البته اعداد و ارقامی برای این بخش مشخص نشد.
سخنگوی كمیسیون كشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: براساس تبصره 20 لایحه بودجه سال 98 مصوب شده در این كمیسیون مقرر شد دولت 10 درصد از كارهایی كه متولی آن بخش ها و دستگاه های دولتی هستند و جز وظایف حاكمیتی نیست را به بخش خصوصی واگذار كند.
سیام**1058