۱۸ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۶
کد خبر: 83163662
T T
۰ نفر
واگن پارس اراك تامین 376 واگن متروی تهران را بر عهده گرفت

اراك - ایرنا - شركت واگن پارس اراك با انعقاد تفاهم نامه با یك شركت چینی؛ تامین 376 دستگاه متروی تهران را بر عهده گرفت.

مدیر عامل واگن پارس اراك روز سه شنبه در این خصوص به ایرنا گفت: بر اساس مذاكرات فشرده در چند ماه اخیر بین واگن پارس و طرف چینی، توافقی در قالب كنسرسیوم مشترك جهت تامین و ساخت 376 دستگاه واگن مترو به همراه انتقال تكنولوژی مورد تاكید قرار گرفت.
« محمد رضا مختاری» افزود: پیشنهاد تولید واگن ها به معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران ارائه و مورد موافقت قرار گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس؛ تفاهم نامه اصلی بین كنسرسیوم مشترك واگن پارس اراك، طرف چینی و راه آهن شهری تهران و حومه به امضا رسید.
مدیر عامل واگن پارس افزود: مطابق قرارداد؛ انتقال فناوری، برای نخستین بار در ایران و در كارخانه واگن پارس و نیز علاوه بر ساخت و بدنه كامل و مونتاژ نهایی واگن مترو، فریم بوژی با تكنولوژی روز دنیا به طور كامل ساخته می شود.
مختاری تصریح كرد: بهای واگن های پیشنهادی با مشخصات فنی مورد تایید مترو تهران و با بهره گیری از برخی سازندگان اروپایی نسبت به قیمت واگن های قراردادهای قبلی، كاهش قابل ملاحظه ای دارد.
به گفته مدیر عامل واگن پارس، نخستین قطار، 15 ماه بعد از اجرایی شدن قرارداد، تحویل و پس از آن ماهیانه 2 یا 3 قطار به ناوگان تحویلی افزوده می شود.
شركت واگن پارس اراك واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شركت در سال 1354 در اراك آغاز به كار كرد و در سال 1364 با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یكی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
كارگاه های تولیدی شركت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هكتار جانمایی شده است.
این شركت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوكوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.
3017/3075