اوقاف و امور خيريه آماده همكاري با توليدكنندگان و محققان است

كرج - ايرنا - رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور با اشاره به تحريم هاي ظالمانه دشمنان اسلام گفت: در اين شرايط خاص ، اين سازمان آماده است تا ظرفيت هاي موجود را دراختيار توليد كنندگان و محققان جهاد دانشگاهي قرار دهد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي خاموشي روز سه شنبه در بازديدي كه همراه با رئيس جهاد دانشگاهي كشور از پارك علم و فناوري استان البرز داشت، افزود: براي تحقق اهداف و برنامه هاي علمي و توليدي ، سازمان اوقاف و امور خيريه آماده همكاري با جهادگران است.
وي اظهار داشت: امروز طرح ها و پروژه هايي كه به نفع مردم و اقتصاد كشور است بايد ورود كرد.
خاموشي با بيان اينكه قدم گذاشتن اوقاف در اين مسير نيازمند تعامل و كارشناسي است، گفت: منابع ما محدود است ولي همين منابع محدود را اگر انتخاب و هدف گذاري مناسب داشته باشيم و بازار را به خوبي شناسايي كنيم، تاثير اقتصادي آن در معيشت و زندگي مرم لمس خواهد شد.
خاموشي افزود: اوقاف مزيت نسبي در مزارع و املاكي دارد كه مي تواند در اختيار بخش توليد و دانشگاهي قرار دهد تا در زمينه توليد مواد غذايي وابستگي به خارج از كشور نداشته باشيم.
وي گفت: ظرفيت هايي در زمينه پرورش مرغ لاين و بومي، مرغ اجداد مادري و توليد دام سنگين و سبك در املاك موقوفه اي كشور وجود دارد.
رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور، همراهي اوقاف با جهاد دانشگاهي حركتي مبارك دانست و گفت: اوقاف با نيت خالص مردم طرف است و اين نيت هاي خالص مردم بوده كه از مالشان گذشته و خيرات كرده اند كه پيوند كار جهادي با اين نيات نتيجه خوبي در زمينه توليد و كمك به رشد اقتصادي كشور خواهد داشت.
وي با بيان اينكه بايد تمام روزنه هاي اميد دشمن در نبرد اقتصادي ببنديم، افزود: ايران در تاريخ خود نشان داده كه در هر بخش توليدات كشاورزي با مصرف بهينه آب و انتخاب مناسب زيرساخت ها مي تواند موفق باشد.
خاموشي استفاده از ظرفيت هاي اوقاف در توليد داروهاي گياهي را نيز مناسب دانست و اظهار داشت: در صورتيكه جهاد دانشگاهي با ما همكاري كند مي توانيم ده ها هسته جوان را در حوزه گياهان دارويي و ديگر بخش هاي كشاورزي فعال كنيم.
وي افزود: اوقاف با گروه هاي مختلف مي تواند به صورت مشاركتي كار كند و زمانيكه توليدات به مرحله تجاري و سوددهي رسيد، سهم بندي انجام شود.
رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه اضافه كرد: همچنين اوقاف آمادگي دارد تا در توليد داروهاي خاص نقش ايفا كند.
وي به تمايل سازمان اوقاف به مشاركت در بخش دامپزشكي، توليد سموم گياهي، دانش بنيان و... نيز اشاره كرد و افزود: ظرفيت خيرات و مبرات در حوزه رويان خوب است و اگر برند سازي شد و نام واقف پاي كار باشد، مردم اثرات وقف را مي بينند.
وي گفت: امروز آمريكا در حال بيرون رفتن از منطقه است كه اين به معناي اقتدار كشور ما ليكن در بخش اقتصادي بايد بيش از پيش كوشا باشيم.
خاموشي ادامه داد: اقتصاد درون زا و خود كفا بايد در داخل كشور مورد توجه قرار گيرد كه در اين ميان نقش جهاد دانشگاهي كليدي است.
رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور به همراه رئيس جهاد دانشگاهي كشور امروز به منظور بررسي زمينه هاي مشاركت اين بخش ها با بخش علم و فناوري البرز از پارك علم وفناوري استان البرز بازديد كردند.
درحاشيه اين بازديد، تفاهم نامه اي بين اوقاف و امور خيريه استان البرز و پارك علم و فناوري منعقد شد كه اقدامات اجرايي اين تفاهم نامه در حوزه كشاورزي و داروهاي گياهي در قالب پروژه امكان پذير مي باشد.
6156/ 6155