۱۸ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۰
کد خبر: 83163487
۰ نفر
نوبخت: نظارت بر قیمت كالاهای اساسی تشدید می شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه كشور با یادآوری تخصیص ارز 4200 تومانی برای كالاهای اساسی، گفت: اقدام فروشندگان در محاسبه این كالاها با نرخ ارز در بازار آزاد غیرقابل است؛ بنابراین نظارت ها تشدید می شود.

به گزارش سه شنبه تارنمای مجلس شورای اسلامی، «محمدباقر نوبخت» افزود: دلیل اینكه از 21 میلیارد دلار منابع ارزی سال آتی، 14 میلیارد دلار با ارز 4200 تومانی برای واردات كالاهای اساسی و خوراكی منظور شده این است كه اگر قیمت ارز هر نوع نوسانی داشته باشد، زندگی و مایحتاج مردم از نوسان ارز جدا شود.
وی تصریح كرد: ارز هر قیمتی پیدا كند قیمت كالاهای اساسی مورد نیاز مردم تغییر نمی یابد.
نوبخت ادامه داد: قیمت ارز كالاهای اساسی 4200 تومان است.

** گلایه مردم درباره گرانفروشی ها را شنیده ام
نوبخت تاكید كرد «گلایه مردم درباره گرانفروشی ها را شنیده ام».
وی ادامه داد: سازوكار لازم برای كنترل بازار از طریق سازمان های نظارتی تقویت می شود تا كنترل دقیق بر بازار كالاهای اساسی اعمال شود و نباید اینگونه باشد كه از یك سو ارز ارزان اختصاص یابد و از سوی دیگر كالای گران به دست مردم برسد.
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: پیش بینی می شود ارز با نوسان قابل توجهی روبرو نشود، زیرا بانك مركزی اقداماتی انجام داده و ثبات نسبی در بازار ارز ایجاد كرده است.
به گزارش ایرنا، معاون اول رییس جمهوری امروز- سه شنبه- در سومین دوره اهدای نشان كارآفرینی امین الضرب گفت: در شرایط كنونی اقتصاد كشور و زندگی مردم اگر بتوانیم تولید، ارز و صادرات را به همراه تامین معیشت مردم مدیریت كنیم از شرایط موجود عبور می كنیم.
«اسحاق جهانگیری» ادامه داد: مهمترین اولویت دولت با توجه به تغییرهای نرخ ارز، تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی با كمك نظام بانكی است و تلاش می كنیم نقدینگی واحدهای تولیدی كشور را تامین كنیم.
وی افزود: باید كالاهای ضروری و روزمره مردم تامین شود، از تجار و صنوف خواهش می كنم تلاش كنند كالاها با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد؛ مردم بعد از این مدت كوتاه قضاوت می كنند و خواهند گفت چه كسی به آنها كمك كرده است.

سیام*3061*1961*