۱۸ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 83163446
۰ نفر
اولين ماموريت آزمايشي فضاپيماي Crew Dragon تا يك ماه ديگر

تهران – ايرنا - شركت SpaceX فضاپيماي با سرنشين خود موسوم به Crew Dragon را به سكوي پرتاب فلوريدا منتقل كرده و براي اولين آزمايش آن آماده مي شود.انتظار مي رود اولين پرواز با سرنشين فضاپيماي Crew Dragon در ماه ژوئن سال 2019 ميلادي انجام پذيرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمي ايرنا از پايگاه خبري ساينس ديلي، فضاپيماي Crew Dragon با استفاده از مشخصات فني كپسول Dragon كه از سال 2012 ميلادي براي ارسال ملزومات به ايستگاه فضايي بين المللي مورد استفاده قرار مي گيرد، طراحي و ساخته شده است.
اين مدل جديد مجهز به يك اتاقك تغيير يافته است كه سفر فضايي را براي انسان ساده تر مي كند. اين اتاقك دربر گيرنده يك صندلي از جنس فيبر كربن، چهار پنجره براي مشاهده فضاي اطراف و كنترل وضعيت آب و هوا است.
با وجود اين كه پرتاب Crew Dragon به فضا تا كنون چندين بار به تاخير افتاده است، به گفته متخصصان SpaceX قرار است به زودي اولين پرتاب آزمايشي آن انجام شود. اگر چه فضاپيماي Crew Dragon در ابتداي امر به عنوان وسيله اي براي سفر توريست ها به ماه معرفي شد، قرار است اين فضاپيما براي انتقال فضانوردان به ايستگاه فضايي بين المللي در قالب بخشي از برنامه Commercial Crew Program ناسا به كار گرفته شود.
اما پيش از اين كار لازم است اين فضاپيما پروازهايي را به صورت آزمايشي به انجام رساند. در واقع قرار بود اولين ماموريت آزمايشي اين فضاپيما به مدار زمين با عنوان Demo-1 ديروز آغاز شود، اما اين پرواز به چند هفته ديگر موكول شد.
ناسا در ماه نوامبر سال گذشته اعلام كرد انتظار مي رود اولين پرواز با سرنشين فضاپيماي Crew Dragon در ماه ژوئن سال 2019 ميلادي انجام پذيرد. با وجود اين به گفته ايلان ماسك، مديرعامل شركت SpaceX، قرار است اولين ماموريت بدون سرنشين اين فضاپيما حدود يك ماه ديگر انجام شود.
علمي (6)**9259**1440