سارق فرآورده های خط لوله اصلی پالایشگاه نفت تهران بازداشت شد

شهرری- ایرنا- فرمانده انتظامی شرق استان تهران اعلام كرد: فردی كه در محدوده پاكدشت با حفر تونلی 70 متری در مسیر لوله اصلی انتقال سوخت از پالایشگاه نفت تهران به سمت استان مازندران، فرآورده های نفتی را سرقت می كرد دستگیر شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اظلاع رسانی پلیس، سردار عبدالرضا ناظری توضیح داد: در پی اطلاع از فعالیت مخفیانه فردی در زمینه قاچاق سوخت در زمینی محصور با دیوار، واقع در روستای گلزار از توابع شهرستان پاكدشت، بررسی دقیق موضوع در دستور كار ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی تصریح كرد: ماموران با هماهنگی مقام قضایی و حضور كارشناسان شركت نفت در بازرسی از محل متوجه قاچاق سوخت شدند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: هرچند ابتدا هیچگونه نشانه ای مبنی بر ورود سوخت به این زمین محصور مشاهده نشد ولی بارگیری مقادیر زیادی سوخت از این محل قابل تأمل بود.
ناظری عنوان كرد: ماموران در بازرسی از این مكان تونلی حدود 70 متری منتهی به لوله اصلی انتقال فرآورده های نفتی كه از پالایشگاه نفت تهران واقع در شهرستان ری به سمت استان مازندران در زیر زمین حفر شده بود، كشف كردند.
وی با بیان اینكه متهم با استفاده از شگردهای خاص و تخصصی با نصب فلكه در مسیر این خط لوله اقدام به سرقت و قاچاق گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی می كرد گفت: این خط لوله بنا به نیاز استان مقصد در هر مقطعی سوخت مورد نیاز را از قبیل نفت، گازوئیل و سایر سوخت ها پمپاژ می كرد.
ناظری خاطرنشان كرد: متهم در تحقیقات مقدماتی به همدستی با 2 نفر دیگر در سرقت از منابع ملی اعتراف و بیان كرد كه بیش از چهار ماه این فعالیت مجرمانه را انجام داده است.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینكه ارزش ریالی این سرقت توسط كارشناسان در حال محاسبه است بیان كرد: متهم اصلی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
به گزارش ایرنا تاسیسات نفت جنوب تهران واقع در باقرشهر شهرستان ری شامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، خطوط لوله و مخابرات، پالایشگاه تهران، منطقه سه گازرسانی كشور، شركت بهران و ایرانول می شود.
شركت پالایش نفت شهید تندگویان تهران دارای دو پالایشگاه شمالی و جنوبی است كه پس از تاسیس آن در فاصله سال های 1344 تا 1347، بخش جنوبی آن در سال 1348 و بخش شمالی در سال 1352 به بهره برداری رسید.
خوراك اصلی این پالایشگاه از نفت خام سبك اهواز - آسماری، نفت خام مارون - شادگان و نفت خام آسیای میانه تامین می شود.
1970/6003/ 1008

سرخط اخبار اقتصاد