معرفي كيبورد با فناوري جوهر الكترونيكي در نمايشگاه CES آمريكا

تهران – ايرنا – يكي از فناوري هاي جديدي كه در نمايشگاه CES سال 2019 از آن رونمايي شد، كيبورد Nemeio است كه با استفاده از فناوري جوهر الكترونيكي، امكان تعيين ترتيب كليدها را براي كاربر فراهم مي كند.

به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمي ايرنا از پايگاه خبري سي نت، نمايشگاه Consumer Electronics Show كه هر سال در ماه ژانويه در لاس وگاس آمريكا برگزار مي شود، محل گردهمايي بزرگترين شركت ‌هاي فناوري جهان است تا جديدترين محصولات خود را در اين نمايشگاه معرفي كنند.
در ساعات اوليه نمايشگاه از صفحه كليد Nemeio رونمايي شد كه با استفاده از فناوري جوهر الكترونيكي، امكان تعيين ترتيب كليدها را براي كاربر فراهم مي كند.
اين صفحه كليد در برگيرنده 81 كليد مكانيكي است كه هريك از آن ها داراي يك نمايشگر از نوع كاغذ الكترونيكي هستند. اين كليدها داراي نور پس زمينه هستند و مي توان ميزان درخشش آن ها را تنظيم كرد.
اين صفحه كليد قابليت اتصال به كامپيوتر، گوشي هوشمند يا حتي تلويزيون هاي هوشمند را با استفاده از فناوري بلوتوث دارد و تنظيمات، چيدمان كليدها و زبان ورودي آن توسط يك برنامه نرم افزاري ذخيره مي شود. اين برنامه امكان فعال سازي دستي يا خودكار چيدمان هاي مختلف صفحه كليد را بر اساس نرم افزار مورد استفاده كاربر در اختيار مي گذارد.
باتري دروني اين صفحه كليد با استفاده از يك پورت USB شارژ مي شود. همچنين امكان اتصال صفحه كليد به ساير تجهيزات با استفاده از پورت USB نيز وجود دارد.
ابعاد اين صفحه كليد 304 در 179 در 11 ميلي متر است و وزن آن به 600 گرم مي رسد.
اين صفحه كليد توسط يك استارتاپ فرانسوي موسوم به LDLC Group طراحي و ساخته شده و قرار است پس از برگزاري يك كمپين عمومي در ماه هاي آينده به طور انبوه توليد و عرضه عمومي شود.
علمي (6)**9259**1440