معلمان تكاليف مهارت محور را به دانش آموزان ارائه دهند

ايلام - ايرنا - مدير كل آموزش و پرورش استان ايلام از معلمان بويژه در مقطع ابتدايي خواست تكاليف مهارت محور را جايگزين مشق شب دانش اموزان كنند.

اسفنديار رستم زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: معلمان نبايد از روش دادن جريمه هاي سنگين براي دانش آموزان استفاده و در صورت دريافت گزارش در اين زمينه با افراد خاطي برخورد انجام خواهد شد.
وي همچنين در خصوص طرح حذف مشق شب دانش آموزان گفت: معلمان تكاليف و تمرين هاي مهارت محور را از دانش آموزان بخواهند.
به گفته مديركل آموزش و پرورش ايلام، تكاليفي كه معلمان براي ساعت خارج از مدرسه به دانش آموزان مي دهند بايد متناسب با استعداد و علاقه دانش آموز بوده و در واقع تمرين هاي مهارتي باشد.
رستم زاد يادآور شد: با توجه به اعلام وزير آموزش و پرورش مبني بر حذف تكليف شب دانش آموزان پايه اول تا سوم ابتدايي اين موضوع به تمامي مدارس ابتدايي استان اعلام شده است.
وي اضافه كرد: بر اين اساس ارائه هرگونه تكليف و مشق شب از سوي معلمان به دانش آموزان اول تا سوم ابتدايي در سال تحصيلي جاري ممنوع و بجاي آن تكاليف مهارت محور به اين دانش آموزان داده شود.
مديركل آموزش و پرورش ايلام ادامه داد: سن 6 تا 9 سالگي دوره رشد و شكوفايي هر فرد محسوب شده كه از محيط خانواده به مدرسه راه پيدا مي كند و اين محيط بايد توام با شادي و خلاقيت و زمينه ساز رشد استعدادهاي انان باشد.
رستم زاد گفت: علاوه بر اين مدارس ابتدايي حق برگزاري آزمون هاي درسي و استفاده از كتاب هاي كمك آموزشي را نداشته و استفاده از اين كتاب ها در حين آموزش به دانش آموزان ممنوع است.
از مجموع دانش آموزان ايلام كه در سال تحصيلي 98 - 97 تحصيل مي كنند 50 هزار و 784 نفر در دوره ابتدايي، 23 هزار و 352 نفر متوسطه اول، 14 هزار و 348 نفر متوسطه دوم رشته نظري، 2 هزار و 424 نفر متوسطه دوم رشته فني و حرفه اي و 2 هزار و 625 نفر متوسطه دوم رشته كار و دانش هستند.
7171/6119