سارق خانه باغ ها و اماكن خصوصي در مراغه دستگير شد

مراغه - ايرنا - فرمانده انتظامي مراغه از دستگيري سارق حرفه اي منازل، خانه باغ ها و اماكن خصوصي در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا اصلاني فر روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در پي وقوع چندين فقره سرقت از منازل، باغات و اماكن خصوصي در اين شهرستان، موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران پليس پاسگاه شهيد آيت الله غفاري قرار گرفت.
وي ادامه داد: با انجام گشت زني هاي محسوس و نامحسوس، ماموران پليس موفق به شناسايي سارق شده و در عملياتي غافلگيركننده وي را در حين ارتكاب سرقت از خانه باغ هاي اين شهرستان دستگير كردند.
وي اضافه كرد: سارق در بازجويي ها اوليه به 10 فقره سرقت از دامداري ها، مرغداري ها و خانه باغ هاي اين شهرستان اعتراف كرد و پرونده وي براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي تحويل شد.
سرهنگ اصلاني فر با اشاره به نتيجه تجزيه و تحليل شيوه و شگرد سرقت ها افزود: بيشتر مال باختگان در حفظ و حراست از اموال خود سهل انگاري كرده و هشدارهاي پيشگيري از سرقت را جدي نمي گيرند.
وي ادامه داد: براي پيشگيري از سرقت منازل و اماكن، توصيه هاي پليسي بايد جدي گرفته شده و با اقدامات پيشگيرانه و نصب دوربين هاي مدار بسته، فرصت سرقت از سارقان سلب شود.
وي از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك مراتب را با تلفن 110 به پليس اطلاع دهند و انتقادات، پيشنهادات و تقديرهاي خود از عملكرد پليس را از طريق سامانه ارتباطي 197 گزارش كنند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري جنوب تبريز مركز آذربايجان شرقي قرار دارد.
3077/7487