كارگران شهرداری دزفول خواستار رسیدگی به مشكلات خود شدند

دزفول - ایرنا - حدود 40 نفر از كارگران فضای سبز شهرداری دزفول روز سه شنبه با حضور در میدان رودبند خواستار پرداخت حقوق معوقه و تبدیل وضعیت شغلی خود شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این كارگران كه به صورت حجمی و زیرنظر پیمانكار در فضای سبز مناطق مختلف شهرداری دزفول مشغول به كار هستند خواستار رسیدگی به مشكلات صنفی خود از سوی شهرداری شدند.
پرداخت چهار ماه حقوق معوقه و تبدیل وضعیت شغلی از حجمی به تامین نیرو از خواسته های كارگران شهرداری دزفول است.
این كارگران معتقدند از زمان تغییر وضعیت از نیروی انسانی به كارگر حجمی با مشكل تاخیر در پرداخت حقوق روبه رو شده اند و این امر برای آنها مشكل ساز شده است.
یكی از كارگران فضای سبز شهرداری دزفول در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ما در گذشته جزو نیروی انسانی بودیم كه بدون اطلاع، قرارداد حجمی با ما بستند و بعد از آن حتی یك ریال اضافه كار به ما ندادند.
وی كه نخواست نامش در خبر ذكر شود، افزود: حتی روزهای تعطیل، اعیاد و روز عاشورا هم با وعده دادن اضافه كاری از ما كار كشیدند ولی هرگز اضافه كاری آن را به ما پرداخت نكردند.
این كارگر اظهار داشت: بیش از چهار ماه حقوق معوقه داریم ولی انتظار بر این است كه قرارداد ما به صورت نیروی انسانی برگردد.
وی افزود: پیمانكاران نسبت به كارگران حق كشی كردند كه در این خصوص به اداره كار شكایت كردیم ولی هیچ اثری نداشت.
شهردار دزفول نیز درخصوص مشكلات كارگران با بیان اینكه بخش عمده ای از مطالبات مربوط به دوره قبل است، به خبرنگار ایرنا گفت: حقوق كارگران طی یكسال گذشته بعد از حضور بنده در شهرداری به صورت ماهانه پرداخت شده است.
محمدعلی دوایی فر افزود: این كارگران زیرنظر پیمانكار هستند و هیچ رابطه استخدامی با شهرداری ندارند.
وی مهمترین خواسته این كارگران را تبدیل وضعیت استخدامی دانست و اظهار داشت: درخصوص تبدیل وضعیت این كارگران تاكنون پیگیری های فراوانی در استانداری و وزارت كشور انجام شده ولی تاكنون مجوزی در این خصوص صادر نشده است.
شهردار دزفول افزود: در ماه های قبل تلاش بر این بوده كه حقوق كارگران قبل از كارمندان پرداخت شود.
7278/3022