اهدای اعضای مرد ملایری به سه بیمار زندگی بخشید

همدان- ایرنا- رییس تیم هماهنگ كننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشكی همدان گفت: اعضای بدن مرد 47 ساله ملایری كه دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار زندگی دوباره بخشید.

دكتر مجید حمیدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مرحوم «حمید رحیمی» كه اهل روستای «علی آباد دمق» از توابع بخش جوكار ملایر است، در اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شد و روز گذشته در بیمارستان سینای تهران اعضای بدن وی به بیماران اهدا شده است.
وی افزود: پس از موافقت خانواده وی برای اهدای اعضا، كبد و 2 كلیه آن مرحوم به سه بیمار نیازمند اهدا شد.
رییس تیم هماهنگ كننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشكی همدان بیان كرد: نامبرده به دلیل تصادف سختی كه داشت و بر اثر قرار گرفتن بین دیوار و ماشین، آسیب جدی دیده بود و سایر اعضای وی قابل اهدا نبود.
دكتر حمیدی ادامه داد: وی 14 دیماه بر اثر سانحه تصادف به بیمارستان منتقل و روز شانزدهم پس از عمل جراحی روی شكم، دچار مرگ مغزی می شود.
رییس تیم هماهنگ كننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشكی همدان بیان كرد: پیكر این مرحوم فردا /چهارشنبه/ از دریاچه كوثر ملایر به سمت روستای «علی آباد دمق» تشییع و به خاك سپرده می شود و آیین ختم وی نیز روز پنجشنبه در مسجد جامع این روستا برگزار می شود.
دكتر حمیدی با بیان اینكه هم اكنون فرهنگ اهدای عضو در استان همدان به خوبی شكل گرفته و تقویت شده است گفت: از ابتدای امسال تاكنون 23 مورد اهدای عضو در همدان انجام شد كه 10 مورد در استان و 13 مورد خارج از استان بود.
وی یادآور شد: به طور میانگین اعضایی كه از بیماران مرگ مغزی برداشته و به بیماران نیازمند اهدا می شود، چهار عضو قلب، 2 كلیه و كبد است.
به گزارش ایرنا، تاكنون 23 مورد اهدای عضو در شهرستان ملایر انجام شده است.
بر اساس گزارش انجمن اهدای عضو ایرانیان، هر 2 ساعت یك بیمار نیازمند به پیوند، جان خود را از دست می‌دهد و در هر 12 ساعت یك بیمار موفق به دریافت عضو حیاتی می‌شود و به زندگی بازمی‌گردد.
7528/2090