صالحي اميري: برگزاري مجمع كميته ملي المپيك قانوني است

تهران - ايرنا - رييس كميته ملي المپيك گفت: برگزاري مجمع كميته، حركتي قانوني است كه 25 دي ماه برگزار مي شود و هيچ تغييري در برگزاري آن ايجاد نخواهد شد.

به گزارش ايرنا، «سيد رضا صالحي‌ اميري» امروز (سه شنبه) در حاشيه كارگاه آموزشي تاريخ شفاهي ورزش ايران در محل آكادمي ملي المپيك در خصوص برگزاري مجمع كميته در جمع خبرنگاران افزود: از روز نخستي كه به كميته ملي المپيك آمدم، تصميم گرفتم وارد حاشيه نشوم اما عده اي به حاشيه علاقه دارند در حالي كه هم وزارت ورزش و هم كميته كارهاي بسيار مهمتري دارند كه فرصتي براي حاشيه ها باقي نمي ماند.
وي با تاكيد بر اينكه مجمع كميته ملي المپيك روز 25 دي برگزار مي شود در خصوص اساسنامه اين كميته نيز اظهار داشت: اساسنامه لباسي بر تن يك ساختار است و وحي نيست كه قابل تغيير نباشد. در اساسنامه تكميل داريم تا تغيير. به اين معني كه يك مورد تغيير وجود دارد كه انتخاب دبير و خزانه دار به پيشنهاد رييس و تاييد آن در مجمع يا هيات اجرايي است.
صالحي اميري ادامه داد: بعد از برگزاري مجمع، اساسنامه را روي سايت كميته ملي المپيك مي‌گذاريم. در اين اساسنامه اختيارات رئيس كميته و سرپرست كاروان ايران را تكميل مي‌كنيم.
رييس كميته ملي المپيك همچنين در خصوص كارگاه آموزشي تاريخ شفاهي ورزش ايران اظهار داشت: يكي از ضعف‌هاي ما نداشتن تصوير و تدوين تاريخ ورزش اين كشور است. كشورمان تاريخ طولاني در ورزش دارد اما متاسفانه در 100 سال اخير تاريخ شفاهي ورزش ايران تدوين نشده است و نسل امروز نمي‌داند اين ورزش را چه كساني به اين جايگاه رسانده‌اند.
صالحي اميري بيان داشت: جهان پهلوان غلامرضا تختي دفترچه خاطراتي داشت كه در آن به سفرهاي طولاني و ورزشي خود اشاره كرده است. براي اينكه نكات اصلي ورزش را به نسل امروز يادآوري كنيم بايد به گذشته برگرديم و با مراجعه به اسناد، تاريخ شفاهي را ايجاد ‌كنيم.
وي تصريح كرد: تاريخ شفاهي، خاطره‌نگاري نيست بلكه بيان واقعي يك پديده از زبان چند نفر است كه آن پديده را از نزديك مشاهده كرده‌اند و جمع نظرات آنها اين تاريخ شفاهي را ايجاد مي‌كند. من از روزي كه آمده‌ام موضوع تاريخ شفاهي را در دستور كار قرار داده‌ام و تصميم داريم با تمام كساني كه در اين حوزه هستند در طول 2 تا 3 سال آينده تاريخ شفاهي را تدوين كنيم.
رئيس كميته ملي المپيك در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص حل مشكل احسان حدادي نايب قهرمان بازي هاي المپيك با مجيد كيهاني رييس فدراسيون دووميداني گفت: جلساتي قرار است برگزار شود و زماني كه به نتيجه رسيديم، اعلام مي كنيم.
ورزشي**1067**9250**1597