۱۸ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۰
کد خبر: 83162885
۰ نفر
نخستین استاد بین المللی شطرنج ایران درگذشت

تهران – ایرنا – پیشكسوت و استاد بین‌المللی شطرنج ایران شب گذشته (دوشنبه) و پس از تحمل یك دوره بیماری طولانی مدت در سن 61 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایرنا، « خسرو هرندی » عناوینی مانند قهرمانی جوانان كشور در سال 1348 و قهرمانی كشور در سال 1350 در كارنامه دارد؛ او در سال 1354 با حضور در مسابقات غرب آسیا و موفقیت در این مسابقات توانست نخستین استاد بین المللی شطرنج ایران لقب گیرد.
وی در سال های دور علاوه بر قهرمانی شطرنج ایران، عنوان قهرمانی زون 3.1 آسیا را نیز در اختیار داشت. پیشكسوت شطرنج ایران در مسابقات قهرمانی شطرنج تیمی دانشجویان جهان در سال 1972 در گراتس بر روی میز یك در تركیب تیم ایران بود.
هرندی در سال های پس از انقلاب ارتباط خود را با فدراسیون قطع نكرد بلكه به عنوان مربی در تیم های مختلف مشغول فعالیت بود و در سال 2009 توانست به درجه مربیگری ارشد فیده برسد.
هرندی در سال 2010 در اولین دورهٔ قهرمانی شطرنج پیشكسوتان آسیا به قهرمانی رسید.
این پیشكسوت شطرنج مهرماه سال جاری و پس از درخشش جوانان ایران در مسابقات جهانی گفت: پرهام مقصودلو و علیرضا فیروز جا استعداد قهرمانی جهان را دارند. ورزشكاران نباید به دنبال بهانه جویی باشند و باید با قدرت به كار خود ادامه دهند تا بتوانند به جایگاه های بهتری برسند.
ورزشی ** 2052**9118