حساب تشكل هاي مردم نهاد قانوني از معاندين و قانون شكنان جداست

سنندج - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار كردستان گفت: دولت در راستاي تحقق اهداف عاليه نظام مقدس اسلامي كه تامين امنيت و حمايت از تشكل هاي قانوني و مردم نهاد از آن جمله است حساب اين بخش را از معاندين نظام و قانون شكنان جدا مي داند.

حسين خوش اقبال روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در روزهاي گذشته چند نفر از اعضاي گروهك هاي معاند نظام كه در پوشش تشكل هاي زيست محيطي اعمال مجرمانه انجام مي دادند، دستگير شدند.
وي افزود: از مردم تقاضا مي شود در مواجهه با پخش شايعات مختلف، صف دشمن و اقدامات غير قانوني و پوششي آنها را از فعاليت هاي قانوني جدا و به شايعات بي پايه و اساس توجه نكنند.
خوش اقبال تاكيد كرد: دولت در راستاي تحقق اهداف عاليه نظام مقدس اسلامي كه تامين امنيت و حمايت از تشكل هاي قانوني و مردم نهاد از جمله آنها است هرگز ترديدي به خود راه نمي دهد.
معاون سياسي، امنيتي و انتظامي استاندار كردستان يادآور شد: تفكيك فعاليت هاي قانوني از اقدامات ضد امنيتي ضرورتي اجتناب ناپذير بوده و نظام در حمايت از مظلومان و انتقام خون شهيدان ذره اي عقب نشيني نمي كند.
خوش اقبال در توضيح بيشتر پوشش فعاليت محيط زيستي دستگير شدگان گفت: تير ماه امسال راننده يك دستگاه آمبولانس جمعيت هلال احمر در كامياران در يك اقدام ناجوانمردانه مورد تعرض و اصابت چندين گلوله از سوي برخي افراد وابسته به گروه هاي تجزيه طلب و بيگانه پژاك قرار گرفت.
وي اضافه كرد: در اين حركت تروريستي كوهسار فاتحي راننده آمبولانس و از اهالي بومي استان كه نيتي جز خدمت رساني به همنوعان خود نداشت مظلومانه به درجه رفيع شهادت نائل آمد در حاليكه نيروهاي جمعيت هلال احمر، صليب سرخ و ساير نهادهاي امدادي بر اساس پادمان هاي حقوقي با يك وجهه بين المللي در تمام دنيا در شرايط مختلف داراي مصونيت هستند.
خوش اقبال اظهار داشت: با توجه به بررسي ها و اقدامات اطلاعاتي و سرنخ هاي بدست آمده از سوي نهادهاي امنيتي، تعدادي از مرتبطان و عوامل گروهك هاي ضد انقلاب در شهادت راننده آمبولانس جمعيت هلال احمر كه در قالب فعاليت هاي زيست محيطي وظيفه پشتيباني و حمايت از اين عناصر را به عهده داشتند، شناسايي و دستگير و مورد برخورد قانوني قرار گرفتند.
به گزارش ايرنا، شامگاه جمعه 29 تيرماه امسال كوهسار فاتحي امدادگر هلال احمردر تيراندازي افرادي به سمت آمبولانس جمعيت هلال احمر در سه راهي بياره (خروجي كامياران به سمت سنندج) به شهادت رسيد.
3034/9102