پستهای مدیریتی بانوان در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: تصدی پستهای مدیریتی توسط بانوان در این استان از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه نسبت به مدت مشابه پارسال 18،18 درصد بیشتر شده است.

فرشته سلجوقی روز دوشنبه در نشست كارگروه تخصصی زنان و خانواده خراسان رضوی افزود: طبق آماری كه دستگاهها و سازمانهای استان تاكنون ارائه كرده اند پارسال 187 پست و امسال 221 پست مدیریتی در خراسان رضوی در اختیار بانوان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برای رسیدن به 30 درصدی كه طبق قانون پیش بینی شده علاوه بر 9 درصد پارسال، امسال شش درصد و تا سال 1400 می بایست هر سال پنج درصد پستهای مدیرتی به زنان اختصاص یابد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: ارزشهای بانوان ایرانی با زنان در دیگر كشورها قابل مقایسه نیست. بانوانی كه برای حفاظت و دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلاب فرزندان خود را به جبهه فرستادند.
علیرضا قامتی افزود: توسعه پایدار كشورها با حضور و نقش آفرینی بانوان محقق می شود. با فناوری، تجهیزات و محتوای آموزشی قدیمی نمی توان پاسخگوی نیازهای جامعه بود لذا در همه امور از جمله فرهنگی و آموزه های دینی باید متناسب با شرایط روز نوآوری ایجاد شود و به پیش رفت.
وی گفت: ظرفیتهای بسیاری در بخش بانوان و توانمندیهای آنها وجود دارد كه نباید از آن غافل شد. مجمع مشورتی بانوان از جمله این ظرفیتها و موثر در مشاركت و پیشبرد اهداف حوزه بانوان است.
49.6 درصد از جمعیت شش میلیون و 434 هزار و 501 نفری خراسان رضوی را زنان تشكیل می دهند. همچنین نظام اداری در این استان شامل 106 دستگاه اجرایی با 152 هزار كارمند است. 51 درصد كاركنان این دستگاهها مرد و بقیه زن هستند.
7507/1858