سوئيت هاي حرم امامزادگان آستارا 75 درصد پيشرفت فيزيكي دارند

آستارا - ايرنا - رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا گفت: سوئيت هاي حرم امامزادگان اين شهرستان 75 درصد پيشرفت فيزيكي دارند و اين مركز اقامتي، براي استفاده زائران و گردشگران مذهبي تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

جمشيد مهدوي عصر يكشنبه در بازديد از سوئيت هاي امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) به خبرنگار ايرنا بيان كرد: عمليات ساخت 12 سوئيت حرم از سال 88 آغاز شده بود اما در چهار سال گذشته با جديت پيگيري شده و ظرفيت كل اسكان آنها 75 نفر در روز است.
وي ادامه داد: براي اين طرح عمراني از تسهيلات سازمان اوقاف و امور خيريه، اعتبارات دولتي و نذورات حرم هزينه مي شود و با بهره برداري از سوئيت ها براي حداقل 6 نفر شغل ايجاد خواهد شد.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا اظهار كرد: بيشترين زمان استفاده از اين اماكن اقامتي در تعطيلات نوروزي، تابستان، مناسبت هاي ملي و مذهبي خواهد بود و امكان عقد قرارداد با دستگاه هاي دولتي جهت اسكان و استفاده نيروهاي انساني آنها نيز وجود دارد.
مهدوي گفت: سوئيت ها از چهار تا 10 نفر گنجايش دارند و درآمد حاصل از استفاده آنها علاوه بر تامين مخارج اشتغال افراد به حساب امامزادگان واريز خواهد شد و اين طرح با هدف تامين منبع مالي براي حرم اجرا مي شود.
آستان امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) در هفت كيلومتري جاده آستارا به تالش، مورد توجه عاشقان اهل بيت (ع) و زائران خارجي اربعين است و در رونق گردشگري مذهبي آستارا تاثير زيادي دارد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
7124/2007