كشف پوشاك قاچاق در آستارا و دستگيري سارق در تالش

آستارا - ايرنا - ماموران نيروي انتظامي آستارا 120 ثوب پوشاك قاچاق كشف و مأموران نيروي انتظامي تالش، يك سارق 32 را در اين شهرستان دستگير كردند.

فرمانده انتظامي آستارا روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: ماموران ايستگاه بازرسي سه راه قلعه محور اردبيل - آستارا ، روز گذشته لباس هاي قاچاق را از يك دستگاه خودروي پرايد كشف و قاچاقچي 44 ساله آن را به محاكم قضايي معرفي كردند.
سرهنگ محمد نمازي افزود: ارزش كالاي كشف شده حدود 100 ميليون ريال است و پليس آستارا با توجه به زيان قاچاق بر اقتصاد، با متخلفان اقتصادي برخورد قانوني مي كند.
نسرين غزنوي سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آستارا نيز گفت: اراضي ملي تصرف شده در منطقه قره سو بخش لوندويل آستارا عصر روز گذشته آزاد و در اين رابطه يك فرد متخلف دستگير و به محاكم قضايي معرفي شد.
وسعت اراضي ملي آستارا 40 هزار هكتار است و 32 هزار هكتار آن را گونه هاي جنگلي بلوط، راش، توسكا، ممرز، نمدار، ملج، ليلكي، انجيلي، آزاد، افرا، گردو، شيردار، گيلاس وحشي، فندق، شمشاد جنگلي و ون تشكيل مي دهد.

** سارقي هنگام سرقت در تالش دستگير شد
فرمانده انتظامي تالش از دستگيري يك سارق 32 ساله حين سرقت لوازم منزل در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسين جمال دار روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: روز گذشته بعد از دستگيري سارق در حين دزدي، با همكاري وي مالخر 27 ساله نيز شناسايي و دستگير شد و به همراه پرونده هاي مربوطه به محاكم قضايي معرفي شدند.
وي افزود: پليس آگاهي در پي وقوع چند فقره سرقت از منازل شهروندان، با تشكيل تيم ويژه و اقدامات تخصصي و بررسي فعاليت‌ متهمان سابقه دار، سرنخ‌هايي از سارق و محل اختفاي وي به دست آورده بود.
سرهنگ جمال دار اظهار كرد: در بازرسي از مخفيگاه مالخر، تعدادي شيرآلات و اتصالات ساختماني اوراق شده كشف و ضبط شد و كارشناسان، ارزش اموال مكشوفه را 10 ميليون ريال اعلام كردند.
فرمانده انتظامي تالش از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشكوك، مراتب را بلافاصله به پليس 110 اطلاع دهند.
شهرستان هاي آستارا و تالش در غرب استان گيلان قرار دارند.
7106 / 7124 /7105 / 2007