۱۶ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۸
کد خبر: 83160640
۰ نفر
موزه های دولتی آمریكا بسته شدند

تهران – ایرنا – موزه ها و باغ وحش های دولتی آمریكا در پی تعطیلی دولت فدرال، بسته شده اند و قرار نیست درشان تا زمان دستیابی به توافقی در مورد بودجه فدرال، باز شود.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، موزه آرشیو ملی در واشنگتن، موزه های دولتی «اسمیت سونین» در نیویورك و واشنگتن و باغ وحش ملی آمریكا از جمله اماكنی است كه در نمای ورودی شان تابلوی «تعطیل» نصب شده است.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا پس از ناكامی در دستیابی به توافقی با دمكرات ها در زمینه تامین بودجه لازم برای احداث دیواری در مرز كشورش با مكزیك به منظور جلوگیری از ورود مهاجران به ایالات متحده، بخش هایی از دولت را تعطیل كرد.
در همین حال، «لیندا سنت توماس» سخنگوی موسسه اسمیت سونین گفت: تا زمان تامین بودجه فدرال، امكان بازگشایی وجود ندارد و به محض تخصیص این بودجه، این مكان گشایش می یابد.
تمامی 19 موزه واقع در آمریكا از جمله موزه ملی تاریخ و موزه هنر آفریقایی به دلیل تعطیلی، تعداد زیادی از بازدیدكنندگان خود را از دست داده اند.
همچنین همه برنامه ها و مناسبات ها برنامه ریزی شده شامل سخنرانی ها و نمایش فیلم در موزه ها، به بعد از لغو تعطیلی دولت موكول شده است.
بودجه سال 2019 برای موزه های اسمیت سونین، 957 میلیون دلار برآورد شده است.
در این میان، اداره گردشگری واشنگتن در تلاش است بازدیدكنندگان را به دیگر جاذبه های گردشگری همچون حضور در نمایشگاه های غذا و استادیوم های ورزشی جذب كند، امری كه ممكن است یا نیست نظر مساعد هنردوستان را جلب كند.
در همین حال، برخی موزه های دیگر همچون موزه ملی زنان در هنر، كلكسیون فیلیپس، موزه انجیل و موزه ملی اجرای قانون به فعالیت خود ادامه می دهند و پذیرای بازدیدكنندگان هستند.
موزه وقف شده به حرفه روزنامه نگاری در آمریكا موسوم به «نیوزیوم» روز گذشته (شنبه) اعلام كرد كه در جریان تعطیلی دولت، پذیرای كارمندان فدرال به طور رایگان است.
در حالی كه باغ وحش ملی آمریكا تعطیل است، برخی كاركنان در محل حضور دارند تا از حیوانات مراقبت كنند.
فراهنگ**9109**1418