20 مددجوي بهزيستي آستارا تسهيلات اشتغال دريافت كردند

آستارا - ايرنا - رئيس اداره بهزيستي آستارا گفت: دو ميليارد و 930 ميليون ريال تسهيلات اشتغال از ابتداي سال جاري تا پايان آذرماه به 20 مددجوي بهزيستي پرداخت شد و 80 نفر در نوبت دريافت وام هستند.

فريبرز خورشيدي روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: بالاترين وام كم بهره اشتغال خانگي مددجويان 50 ميليون ريال و بالاترين سطح وام كسب و كار خرد 200 ميليون ريال است و گليم بافي، خياطي، پرورش طيور از مشاغل خانگي و آرايشگري، تاسيسات برق صنعتي، مكانيك و رايانه از مشاغل كسب و كار خرد است.
وي ادامه داد: براي كمك به نيازمندان در سال جاري به 23 نفر به ارزش 29 ميليون ريال سبد كالا توزيع و كمك هزينه ازدواج به هفت نفر به ارزش 35 ميليون ريال پرداخت شد.
وي اظهار كرد: امسال دو هزار و 600 كودك در طرح هاي سنجش بينايي و شنوايي شركت كردند و طرح پيشگيري از تنبلي چشم كودكان سه تا شش ساله در مجتمع غير دولتي بهزيستي، 54 مدرسه، 11 مهدكودك و 24 مركز و خانه بهداشت با مشاركت اداره هاي آموزش و پرورش و شبكه بهداشت و درمان در حال اجراست.
بندر آستارا با 91 هزار نفرجمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و 700 خانوار اين شهرستان از خدمات امور اجتماعي و توانبخشي بهزيستي بهره مند هستند.
7105 / 7124 /2007