تردد در برخي محورهاي كرمانشاه با زنجيرچرخ امكان پذير است

كرمانشاه - ايرنا - رئيس پليس راه استان كرمانشاه گفت: با توجه به بارش باران و برف در اغلب محورهاي كرمانشاه، تردد در برخي از آن ها نظير پاوه و روانسر تنها با زنجير چرخ امكان پذير است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سرهنگ «محمد حيدري» روز يكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ساعات اوليه بامداد امروز (16 دي) شاهد بارش باران و برف در اغلب محورهاي استان بوديم كه همين امر باعث لغزنده شدن جاده ها و محورهاي مواصلاتي شده است.
وي ادامه داد: از صبح امروز در محورهاي پاوه، روانسر، جوانرود و سنقروكليايي و همچنين گردنه هاي پلنگانه، سرياس، خسروآباد و سه راهي شهدا شاهد بارش برف هستيم.
سرهنگ حيدري تصريح كرد: البته بارش برف در محورهاي پاوه و روانسر از شدت بيشتري برخوردار بوده و تردد بدون زنجير چرخ امكان پذير نيست.
رئيس پليس راه استان با بيان اينكه از صبح امروز بسياري رانندگان به خاطر همراه نداشتن زنجير چرخ امكان تردد پيدا نكردند، از افرادي كه قصد دارند در اين محورها حركت كنند خواست تا حتما زنجير چرخ به همراه داشته باشند.
وي گفت: طبق اعلام اداره كل هواشناسي استان بارش ها به تناوب تا عصر فردا در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت.
سرهنگ حيدري همچنين از رانندگان خواست در اين مدت ضمن پرهيز از سفرهاي غيرضروري، نسبت به رفع نقص خودروي خود و اطمينان از سالم بودن لاستيك و بخاري خودروي خود اقدام كنند.
رئيس پليس راه كرمانشاه همچنين از رانندگان وسايل نقليه سنگين نظير كاميون ها و ميني بوس ها خواست تا از روشن كردن پيك نيكي در داخل خودرو خودداري كنند چرا كه اين كار تاثير منفي در سطح هوشياري راننده دارد و احتمال تصادف را بسيار افزايش مي دهد.
وي در پايان گفت: رانندگان همچنين نسبت به رعايت فاصله طولي مناسب با ديگر خودروها و سرعت مطمئنه خودروي خود اهتمام لازم را داشته باشند.
7458/8066