كوه هاي كردستان به جشنواره ملي عكس و فيلم تسنيم راه يافت

سنندج - ايرنا - نويد زارع از هنرمندان عكاس و فيلم ساز حوزه هنري انقلاب اسلامي استان كردستان با عكس كوه ها ' به بخش پاياني سومين جشنواره ملي عكس و فيلم 'تسنيم' كه از 24 تا 27 دي در مشهد برگزار مي شود راه يافت.

به گزارش ايرنا، هيات انتخاب و داوري بخش عكس سومين جشنواره ملي 'تسنيم' از ميان 411 تك عكس ارسالي به دبيرخانه جشنواره، 49 تك عكس از 29 عكاس را واجد شرايط حضور در بخش نهايي معرفي كردند كه در اين ميان يك اثر از 'نويد زارع' هنرمند كردستاني نيز به چشم مي خورد.
نويد زارع كه علاوه بر فعاليت در حوزه عكس، كارگرداني چندين فيلم كوتاه را برعهده داشته و موفقيت هاي بسيار زيادي را هم در جشنواره هاي داخلي و خارجي كسب كرده است با ارسال عكس كوه هاي مناطق مرزي و عكس يك گروه كولبر به عنوان تنها نماينده هنرمندان عكاس كردستاني به بخش نهايي جشنواره راه يافته است.
نويد زارع متولد 1374 از سنندج داراي مدرك كارداني انيميشن و دانشجوي كارگرداني سينما است كه چهار فيلم كوتاه را در كارنامه كاري خود دارد.
او فيلم‌هاي «سياه، سفيد، قرمز» و «نوروز» را به صورت شخصي و فيلم‌هاي 'صد ثانيه چراغ قرمز'و «شمع سرد» را با تهيه كنندگي حوزه هنري استان كردستان توليد و موفقيت‌هايي را نيز كسب كرده است.
كانديداي دهمين دوره جشنواره فيلم صد، كانديداي بهترين فيلم در جشنواره تايم لاين ايتاليا، كسب جايزه بهترين فيلم دانشجويي از جشنواره مون لايت ايتاليا، كانديد بهترين فيلم جشنواره فيمينيست بوردر كانادا، حضور و انتخاب در ميان 10 فيلم فيناليست جشنواره استو يونان، حضور در جشنواره رويش، حسنات، سما، نهال، پاسارگاد، المپياد و كودك همدان از جمله موفقيت هاي اين هنرمند است.
7348/6108