بیش از 184 هزار نفرساعت آموزش مهارتی در قشم ارائه شد

قشم - ایرنا - رییس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم گفت: تا پایان آذرماه سال جاری 184 هزار نفرساعت آموزش مهارتی در مراكز مختلف فنی و حرفه ای این شهرستان برگزار شد كه 784 نفر در آن شركت كردند.

محسن ناصری روز یكشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آموزش ها در 39 رشته مختلف از جمله برق، الكترومكانیك، تاسیسات، الكترونیك در مراكز فنی و حرفه ای و دوره های آرایشگری، حسابداری، غواصی، ماساژ، خیاطی و غیر آن در آموزشگاه های آزاد قشم و در قالب 92 دوره ارائه شد.
وی ادامه داد: بر اساس نیازسنجی سال جاری، در قشم 40 رشته جهت آموزش شناسایی شد كه طبق آن تا پایان سال باید با برگزاری 206 هزار نفر ساعت آموزش، بیش از یكهزار و 87 نفر مهارت كسب كنند.

** 60 فارغ التحصیل قشمی در طرح كارورزی شركت كردند
رییس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم تصریح كرد: برای دستیابی فارغ التحصیلان دانشگاه ها به شغل پایدار و مولد، طرح كارورزی در بنگاه ‌های اقتصادی این شهرستان اجرایی شد كه از ابتدای سال تا كنون 60 فارغ التحصیل دانشگاه ها در این طرح شركت كردند.
وی افزود: طرح كارورزی علاوه بر كمك به فارغ التحصیلان برای یافتن شغل، زمینه ای مناسب برای رشد فرهنگ بكارگیری نیروهای متخصص در واحدهای اقتصادی ایجاد می كند و در نتیجه آن سطح علمی بخش های تولیدی ارتقا می یابد.
ناصری، با اشاره به سهمیه 350 نفری قشم در طرح كارورزی، ادامه داد: بنگاه های اقتصادی قشم در این زمینه هنوز توجیه نشده اند كه امید می رود در روند كسب یا تمدید مجوز اصناف برای این مساله نیز جایگاهی دیده شود.
وی اظهار داشت: در همین مدت طرح كارآموزی استاد-شاگردی در شهرستان اجرا شد كه در قالب آن 70 نفر در 15 كارگاه مشغول به كار شده اند كه بیشتر در زمینه صنایع دستی است.
رییس مركز آموزش فنی حرفه ای قشم گفت: در همین مدت صلاحیت یك هزار و 302 كارگر ساختمانی و سرباز وظیفه تعیین صلاحیت شدند و كارت مهارت خود را دریافت كردند.
هم اینك در مركزهای دولتی فنی و حرفه ای قشم رشته های مختلفی مانند برق ساختمان، برق صنعتی، اتومكانیك بنزینی، برق خودرو، تعمیر لوازم سرد كننده، لوله كشی، كولر گازی، اسپیلیت و الكترونیك برگزار می شود.
همچنین 10 آموزشگاه آزاد نیز زیر نظر مركز فنی و حرفه ای قشم در حوزه های آرایشگری، خیاطی، غواصی و رایانه كار فعالیت می كنند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود یكهزار و 628 كیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500

سرخط اخبار استان‌ها