نوجوان يزدي به تيم ملي فوتبال زير13 سال دعوت شد

يزد - ايرنا - رييس هيات فوتبال يزد گفت: اميرمحمد رزاقي‌نيا از بازيكنان نوجوان اين استان از سوي كادرفني به اردوي آمادگي تيم ملي زير 13 سال كشور دعوت شد.

عبدالرضا دستا روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين اردو با حضور 30 بازيكن از دوم اسفند ماه 1397 به مدت يك هفته در محل كمپ تيم هاي ملي در تهران تشكيل مي شود.
وي ساير بازيكنان دعوت شده را، سمير حبوباتي و سروش غني‌پور از تهران، اميرعلي يعقوبي، شايان داداشي و پارسا احمدوند از البرز، عباس حبيبي، محمدمهدي البندي، ابوالفضل نصيريان و كسري طاهري از اصفهان و محمدمهدي محمدي، ابوالفضل حمدي و پيام پيرهادي از ايلام ذكر كرد.
به گفته رييس هيات فوتبال يزد، محمدناصر رفيعي، دانيال شريفي و رضا ميراحمدي از فارس، محمدامين حميدي و عرفان درويش ‌عالي از خوزستان، نيما ميرزايي و رامان اسماعيلي از كردستان، امجد كوچكي و فائز ملاقاتي از گلستان و ايليا رحماني از آذربايجان غربي جزو دعوت شدگان هستند.
دستا يادآور شد: حسين ايزدپناه از بوشهر، پارسا غيور از خراسان رضوي، ماني غلامي از قزوين، مهدي موسوي از كهگيلويه و بويراحمد، اميرفاضل اميري و علي رحماني از كرمان، ابوالفضل انگيزه از مازندران و دانيال اسحاقي از هرمزگان هم دعوت هستند.
به گفته اين مسوول در سال 1396 ، 30 بازيكن يزدي در رده هاي مختلف سني به اردوي آمادگي تيم هاي ملي فوتبال و فوتبال ساحلي ايران دعوت شدند.
دستا يادآور شد: از اين تعداد چهار بازيكن فوتبال ساحلي به همراه تيم ملي در رقابت هاي جهاني و آسيايي شركت كردند.
استان يزد با يك ميليون و 138 هزار نفر جمعيت، 48 هيات ورزشي و 65 هزار ورزشكار زير پوشش بيمه دارد و 30 تيم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلي در ليگ كشور و 80 تيم در ليگ استاني حضور دارند.
7536/ 2047/