امام جمعه آستارا بر اقامه نماز در مدارس تاكيد كرد

آستارا - ايرنا - امام جمعه آستارا گفت: برپايي نماز جماعت در مدارس بايد جدي گرفته شود و آموزش و پرورش اين شهرستان، براي ترويج اين فريضه واجب برنامه ريزي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا روز شنبه در نشست پرسش و پاسخ دانش آموزان در مدرسه شاهد آستارا افزود: تربيت صحيح دانش‌آموزان نيازمند دانش، تجربه و تلاش است و تنها در ‌اين ‌صورت خانواده‌ها و عوامل اجرايي مدرسه، فرزندان ايده‌آل براي جامعه تربيت خواهند كرد.
وي بيان كرد: يكي از روش‌هاي عملي دعوت به اقامه نماز در مدارس، حضور منظم معلمان در صفوف نماز جماعت است و آشنايي دانش‌آموزان از مقاطع ابتدايي با آموزه‌هاي ديني، ضرورت دارد.
وي از مربيان و معلمان خواست در مقاطع ابتدايي با داستان و نقاشي دانش‌آموزان را با مفاهيم صداقت، عدالت، شجاعت، نماز و روزه آشنا كنند.
مدير آموزش و پرورش آستارا هم در اين نشست گفت: اجباري براي شركت در نماز جماعت مدارس وجود ندارد، ولي برنامه هاي مختلف براي تشويق و دعوت به نماز در مدارس برگزار خواهد شد.
سجاد موسوي بيان كرد: آموزش و پرورش هر سال شعاري براي برنامه هاي فرهنگي انتخاب مي كند و شعار امسال 'اني احب الصلاه' است و در اين راستا همايش ها و نشست هاي علمي و فرهنگي با محوريت نماز برگزار مي شود.
وي افزود: اين همايش ها براي دانش آموزان، معلمان و والدين دانش آموزان برگزار مي شود و اميدواريم با كمك ساير دستگاه هاي فرهنگي و حمايت والدين، نماز را در مدارس نهادينه كنيم.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 17 هزار دانش آموز در 150مدرسه آن تحصيل مي كنند.
7105 / 7124 / 2007