14 دانشجوي دانشگاه كردستان  به خارج از كشور اعزام شدند

سنندج - ايرنا - معاون گروه همكاري‌هاي علمي و بين المللي دانشگاه كردستان گفت: امسال 14 دانشجو شامل هشت دانشجوي دختر و 6 دانشجوي پسر از دانشگاه كردستان به دانشگاه هاي خارج از كشور اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، قباد شفيعي روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين دانشجويان به دانشگاه هاي خاين اسپانيا، آي سي دي پاريس و اف اچ يوانيوم اتريش اعزام شده و در آينده نيز اين تبادل ادامه خواهد داشت.
وي درباره طرح تبادل دانشجو به خارج از كشور توسط دانشگاه كردستان افزود: در تلاش هستيم كه اين تبادل با ساير دانشگاه هاي معتبر اروپايي نيز انجام شود.
معاون گروه همكاري‌هاي علمي و بين المللي دانشگاه كردستان با بيان اينكه تمام هزينه هاي اقامت دانشجويان توسط برنامه اروپايي پرداخت خواهد شد، يادآور شد: هزينه رفت و برگشت دانشجويان و همچنين ماهانه 850 يورو براي پرداخت هزينه اقامت دانشجويان از طريق برنامه اروپايي تامين خواهد شد و دانشجويان مي توانند با خيال آسوده به تحصيل خود در اين دانشگاه ها ادامه دهند.
وي تاكيد كرد: 2 نفر از دانشجويان به مدت يك سال و مابقي به مدت يك ترم تحصيلي در دانشگاه هاي ذكر شده تحصيل خواهند كرد.
شفيعي با اشاره به شرايط جذب دانشجو و ثبت نام اوليه اين دانشگاه ها گفت: ثبت نام به صورت اينترنتي و از طريق سايت روابط بين الملل دانشگاه كردستان بود و پس از ثبت نام، كميته اي با حضور مسئولين دانشگاه با در نظر گرفتن چند برابر ظرفيت دانشجويان نسبت به انتخاب آنها رايزني كرده و در مرحله بعدي مصاحبه به زبان انگليسي با افراد واجد شرايط براي گزينش انجام شد.
معاون گروه همكاري‌هاي علمي و بين المللي دانشگاه كردستان اضافه كرد: لازم است تا دانشجويان متقاضي در طرح اعزام دانشجو به مواردي از جمله معدل، رزومه تحصيلي و كاري و همچنين تسلط به زبان انگليسي توجه داشته باشند.
وي افزود: مكاتباتي با دانشگاه هاي بلغارستان، پرتغال و اتريش نيز صورت گرفته تا در دوره هاي آتي، اعزام دانشجويان براي ادامه تحصيل و بهره گيري از امكانات و دانش اين دانشگاه ها انجام شود.
شفيعي با بيان اينكه هدف از اين اعزام ها، تحول دانش و سواد دانشجويان است يادآور شد: فراهم كردن محيطي مناسب براي سوق دادن دانشجويان به تحول و همچنين بالا بردن سطح توانمندي و رشد علمي خود نسبت به ساير دانشجويان از جمله اهداف اين اعزام ها است.
وي اظهار داشت: براي نخستين بار توانستيم با دانشگاه آي سي دي پاريس تبادل استاد داشته باشيم و به مدت يك هفته اساتيد اعزامي به تدريس در اين دانشگاه پرداختند و در اين راستا نيز ارديبهشت ماه سال آينده، 2 استاد از اين دانشگاه براي ارائه كارگاه به دانشگاه كردستان مي آيند.
9937/9102

سرخط اخبار استان‌ها