پلمپ عطاري متخلف در رشت و توقيف لامپ هاي قاچاق در آستارا

آستارا - ايرنا - يك واحد عطاري متخلف در رشت پلمپ و يك هزار لامپ هالوژني خارجي قاچاق در شهرستان آستارا توقيف شد.

گزارش روز شنبه پايگاه اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني گيلان به ايرنا حاكيست؛ بنا به اظهار معاون درمان اين دانشگاه ، يك واحد صنفي فروش داروها و محصولات آرايشي و بهداشتي غير مجاز در رشت به علت فروش دارو و محصولات آرايشي و بهداشتي غير مجاز، پلمپ و از فعاليت آن ممانعت به عمل آمد.
اسماعيل نورصالحي ادامه داد: تيمي از افراد غير پزشك و فاقد صلاحيت در استان نسبت به ويزيت و تجويز داروهاي دست ساز نامشخص و غير مجاز به شهروندان اقدام مي كردند كه با مشخص شدن ورود دارو براي اين تيم از خارج از استان، محل فروش داروها و لوازم آرايشي بهداشتي غير مجاز در يك عطاري شناسايي و با هوشياري تيم هاي بازرسان نظارت بر درمان دانشگاه ، داروهاي فوق جمع آوري و براي بررسي بيشتر تحويل معاونت غذا و دارو شد و متخلفان به مراجع قضايي معرفي شدند.
وي با بيان اينكه تهديد سلامت مردم خط قرمز دانشگاه علوم پزشكي گيلان است، گفت كه با متخلفان و افرادي كه به هر نحوي باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان شوند، برابر قانون برخورد مي شود.

** توقيف لامپ هاي خارجي قاچاق در آستارا
فرمانده نيروي انتظامي آستارا از كشف و ضبط يك هزار لامپ هالوژني خارجي قاچاق و دستگيري يك نفر متهم آن در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ محمد نمازي روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: ماموران پليس آگاهي آستارا روز گذشته در پي دريافت خبر انبار لامپ‌هاي كم مصرف خارجي در يك واحد صنفي، پس از تحقيقات و صحت موضوع، آنها را در بازرسي از مغازه كشف كرده و متهم 28 ساله به محاكم قضايي معرفي شد.
وي ارزش اقتصادي اين لامپ ها را طبق اعلام نظر كارشناسان، 120 ميليون ريال ذكر و مبارزه با قاچاق كالا و ارز را به منظور حمايت از توليدات داخلي، در دستور كار نيروي انتظامي عنوان كرد.
7286 /7105 / 7124 / 2007