خدمات رساني بيشتر در راه ها نيازمند توجه مسئولان استاني است

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: نگهداري راه هاي مواصلاتي اين شهرستان و افزايش خدمات راهداران به ويژه در مسير حيران، نيازمند توجه مسئولان استاني به رفع كاستي ها و تامين اعتبار و نيروي انساني است.

گزارش خبرنگار ايرنا از روابط عمومي فرمانداري آستارا حاكيست كه يونس رنجكش عصر جمعه در بازديد از جاده حيران آستارا افزود: واحدهاي مستقر در جاده ها از آمادگي لازم براي خدمات رساني در حوادث طبيعي بويژه بارش برف برخوردارند اما خدمات مطلوب نيازمند افزايش امكانات و نيروي انساني است.
وي بيان كرد: با توجه به برفگير بودن بخش هاي قابل توجهي از مسيرهاي كوهستاني و سخت گذر آستارا، تيم هاي امدادي جمعيت هلال احمر، راهداري و حمل و نقل جاده اي، پليس راه و فوريت هاي پزشكي در مسيرها مستقر هستند.
رنجكش اظهار كرد: اين شهرستان گردشگرپذير روزانه حجم زياد حمل و نقل كالا، صادرات و واردات و تردد خودرو ها را شاهد و نيازمند توسعه زير ساخت هاي مربوطه و رعايت استاندارد هاي آن است.
فرماندار بندر آستارا ادامه داد: تامين روشنايي، رفع نواقص جاده اي و نصب علايم هشدار در گردنه حيران و مسيرهاي كوهستاني ضرورت دارد و هرچند مسئوليت نگهداري بخشي از راه حيران تا تونل ونه بين بر عهده راهداري آستارا نيست، اما به دليل قرار گرفتن اين محدوده در حوزه وظايف قانوني راهداري گيلان، بايد به نگهداري و خدمات رساني در آن توجه بيشتري شود.
به گفته رمضان دانش سرپرست راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا 14 دستگاه كاميون برفروب، نمك پاش، گريدر، لودر، بولدوزر و خودروي سبك در راهدارخانه بهارستان و كارگاه ماشين آلات راهداري در داخل شهر مستقر و براي بازگشايي جاده ها در يخبندان، نمك و ماسه ذخيره شده است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و از 25 كيلومتر راه اصلي، 148 كيلومتر راه روستايي و 15 كيلومتر بزرگراه برخوردار است.
7124 / 2007