دستگاه هاي متولي براي تاييد قاچاق كالا به محل كشف آن مي آيند

آستارا - ايرنا - كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز آستارا حضور عوامل دستگاه هاي ذيصلاح در محل كشف محموله هاي مشكوك به قاچاق را، براي احراز هويت آنها تصويب كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرماندار آستارا شامگاه پنجشنبه در جلسه كميسيون مبارزه با كالاي قاچاق و ارز در فرماندهي انتظامي اين شهرستان گفت: نيروهاي كاشف كالاهاي مشكوك به قاچاق بايد جهت تاييد تخلف مد نظر، به سرعت به دستگاه هاي ذيصلاح و مستعلم نظير تعزيرات حكومتي، صنعت، معدن و تجارت و استاندارد اطلاع رساني كنند تا عوامل آنها در محل كشف حضور يابند.
يونس رنجكش افزود: با حضور عوامل دستگاه هاي ياد شده در محل كشف كالاي مشكوك به قاچاق، به سرعت در خصوص بروز تخلف يا رفع سوء ظن، تصميم گيري و از ايجاد زحمت و هزينه براي مردم جلوگيري خواهد شد.
وي با اشاره به اثرات زيانبار قاچاق در اقتصاد، جديت در مقابله با اين پديد شوم و همكاري مردم را در اين راستا خواستار شد.
نظارت بيشتر به مجوز ماشين هاي خارجي ترخيص شده از گمرك، تهيه يا ساخت انبار نگهداري كالاهاي قاچاق، استاندارد سازي ايستگاه هاي بازرسي و برگزاري دوره هاي آموزش جلوگيري از قاچاق كالا در شركت هاي باربري توسط دستگاه هاي مرتبط از ديگر مصوبات كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز آستارا بود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و گمركات دريايي، زميني و ريلي و محور ارتباطي آن به اردبيل، بستر حمل و نقل كالاهاي مختلف است.
7124 /6030