۱۳ دی ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۱۸
کد خبر: 83158039
۰ نفر
باغ هنر بم، ایده استاد شجریان به بار نشست

كرمان - ایرنا - كتایون خوانساری همسر استاد محمدرضا شجریان گفت : سر برآوردن ققنوس هنر در دل خاكستر از آرزوهای استاد شجریان بود زیرا هنرمندان بزرگ اندوه را به سازندگی تبدیل می كنند و اندوه شجریان تبدیل به ساخت مدرسه ای برای ایجاد هنر در بم شد.

به گزارش ایرنا ، خوانساری عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح باغ هنر بم افزود : از جمله ویژگی های استاد شجریان صدای مردمی بودن وی است و اكنون بسیار خرسندم كه باغ هنر بم ایده ارزشمند همسرم به بار نشست زیرا در سال های اخیر شاهد پیگیری های مستمر و آرزوی بلند استاد در ایجاد بستری مناسب برای رشد هنر در این سرزمین بوده ام .
وی گفت : سربرآوردن ققنوس هنر در دل خاكستر از آرزوهای استاد شجریان بود زیرا هنرمندان بزرگ اندوه را به سازندگی تبدیل می كنند و اندوه شجریان تبدیل به ساخت مدرسه ای برای ایجاد هنر در بم شد .
علی نعمتی معمار این پروژه هنری گفت: كلنگ این پروژه پس از كنسرت هم نوا با بم با اجرای استاد شجریان درسال 83 زده شد و عملا از ابتدای سال 95 با همكاری صنایع خودروسازی كرمان خودرو و مبانی و معماری ایرانی آغاز بكار كرد.
رئیس هیات مدیره مهندسین مشاور ایده و اجرا افزود : این پروژه بمنظور آموزش هنر در بم راه اندازی شده است و كاملا با اقلیم بم سازگار است كه متشكل از 10 كلاس تئوری ، چهار كلاس عملی، سالن تمرین موسیقی، پنج كلاس پیانو ، آمفی تئاتر 100نفره و یك كتابخانه است.
وی اظهارداشت : این طرح در زمینی به مساحت چهار هزار و 200متر مربع مساحت در قالب دارای چهار اسكلت بود كه فعلا یك اسكلت آن ساخته شده است و استودیو ضبط صدا و آرشیو موسیقی هم در آن در نظر گرفته شده است.
باغ هنر بم با حضور كتایون خوانساری همسر استاد شجریان، رایان شجریان فرزند استاد شجریان،استاد حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده، مجید رجبی معمار مدیرخانه هنرمندان ، نوربخش مدیرخانه موسیقی ایران و جمع كثیری از هنرمندان و موسیقی دانان كشور و مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان عصر امروز پنجشنبه در بم افتتاح شد.
در حاشیه این مراسم از نماد باغ هنر بم كه توسط استاد علی شیرازی خوشنویسی شده بود رونمایی شد .
پنجم دی ماه سال 82 زلزله 6.6ریشتری مهیب بم، جان بیش از 30 هزار نفر از هموطنان را گرفت و بیش از 50 هزار نفر مصدوم شدند.
محمدرضا شجریان خسرو آواز ایران در غم بم و با یاد جانباختگان این حادثه تلخ كنسرت هم نوا با بم را اجرا كرد و پس از اجرای این كنسرت در سال 83كلنگ باغ هنر به زمین زده شد.
شهرستان بم در فاصله 195 كیلومتری استان كرمان واقع شده است.
9912/ 5054