شاخص سرمايه گذاري در سمنان كمتر از متوسط كشوري است

سمنان- ايرنا- نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: ميزان مشاركت سرمايه گذاري براي راه اندازي واحدهاي صنعتي و توليدي در استان سمنان پايين تر از متوسط كشوري است كه رضايت بخش نيست.

به گزارش ايرنا، غلامرضا كاتب روز پنجشنبه در حاشيه بازديد استاندار سمنان از منطقه ويژه اقتصادي گرمسار، افزود: متوسط سرمايه گذاري بخش خصوصي در سمنان از متوسط كشوري پايين تر است، درحالي كه اين رقم در برخي از استان ها بسيار قابل توجه است.
وي خاطرنشان كرد: عملكرد دستگاه هاي اجرايي در توسعه اقتصادي استان بسيار مهم است و تلاش مسئولان براي توسعه و اشتغالزايي در سمنان افزايش يابد.
نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: رفع مشكلات زيرساختي در حوزه صنعت در دستور كار مسئولان قرار گيرد، چالش كم آبي در بلند مدت به افزايش بيكاري در استان دامن مي زند.
كاتب اضافه كرد: در صورت انتقال پساب استان تهران به شهرستان گرمسار بر اساس مصوبه سفر دكتر روحاني، رئيس جمهوري به استان سمنان در سال 1395، شاهد رونق بخش صنعت و مهاجرت جمعيت سرريز پايتخت به گرمسار خواهيم بود.
نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: پيگيري مصوبات سفر رئيس جمهوري به سمنان در دستوركار مسئولان قرار گيرد و به يقين با اجراي طرح هاي اقتصادي، گام هاي اساسي براي افزايش اشتغال در استان برداشته مي شود.
به گزارش ايرنا، عليرضا آشناگر استاندار سمنان در برنامه اي يك روزه به شهرستان هاي گرمسار و آرادان در غرب استان سمنان سفر كرده است.
گرمسار غربي ترين شهرستان استان سمنان و داراي وسعت پنج هزار و 182 كيلومتر مربع و جمعيتي حدود 70 هزار نفر است، اين شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامين، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به كوير مركزي محدود مي شود و در 110 كيلومتري مركز استان سمنان واقع شده است.
منطقۀ ويژه اقتصادي گرمسار در دهستان لجران، بخش مركزي شهرستان گرمسار قرار دارد، سامانه منطقه در فاصله حدود 90 كيلومتري شرق پايتخت قرار گرفته است، محدوده اين منطقه با حدود 2 هزار هكتار مساحت در داخل دشت گرمسار قرار دارد.
7339/6103