كشف گوشت فاسد در آستارا و توقيف چوب جنگلي قاچاق در تالش

آستارا - ايرنا - 325 كيلوگرم فرآورده خام دامي فاسد در آستارا كشف و سه تن چوب جنگلي قاچاق در تالش توقيف شد.

رئيس شبكه دامپزشكي بندر آستارا از كشف و ضبط 325 كيلوگرم فرآورده خام دامي فاسد و معرفي دو عرضه كننده آن به محاكم قضايي در اين شهرستان خبر داد.
بهرام پورضرب روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين ميزان گوشت فاسد از دو مركز عرضه فرآورده هاي خام دامي كشف شد.
وي يادآور شد: شبكه دامپزشكي آستارا در طول سال علاوه بر گشت هاي مستقل، با همكاري ادارات شبكه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شيلات، تعزيرات حكومتي و اتاق اصناف گشت هاي مشترك اجرا مي كند.
پورضرب ادامه داد: فروش مرغ و اردك محلي زنده، پركنده و بدون رعايت موازين بهداشتي ممنوع است و عرضه مواد غذايي غير بهداشتي، بيماري هاي مسري از قبيل آنفلوانزا و عفونت هاي دستگاه گوارشي را شايع مي كند.
49 واحد قصابي و 95 واحد مرغ فروشي در آستارا فعال است.
رئيس شبكه دامپزشكي آستارا همچنين از نظارت بهداشتي اين شبكه به صادرات 500 كيلوگرم ماهي قزل آلا، از گمرك آستارا به جمهوري آذربايجان خبر داد.
وي گفت: اين محموله به ارزش حدود دو هزار دلار، از رشت به آستارا منتقل شده بود و كارشناسان شبكه دامپزشكي به سلامت آن در حين صادرات نظارت كردند.
پيش از اين يك هزار و يكصد كيلوگرم فيل ماهي منجمد با نظارت شبكه دامپزشكي آستارا به جمهوري آذربايجان صادر شده بود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، از مبادي مهم صادرات و واردات كشور است.

** سه تن چوب جنگلي قاچاق در تالش توقيف شد
فرمانده نيروي انتظامي تالش از كشف و توقيف سه تن چوب جنگلي قاچاق و دستگيري دو متهم آن در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسين جمال دار روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: روز گذشته بنا بر گزارش واصله مبني بر انبار چوب آلات جنگلي در دو منزل، تحقيقات لازم براي صحت موضوع انجام گرفت و ماموران انتظامي با هماهنگي مراجع قضايي به محل هاي مورد نظر اعزام شدند و در بازرسي از محوطه منازل، چوب هاي جنگلي به ارزش 24 ميليون ريال كشف و ضبط شد.
وي اظهار كرد: متهمان 40 و 42 ساله به محاكم قضايي معرفي شدند و چوب ها به اداره منابع طبيعي و آبخيزداري تالش تحويل داده شد.
فرمانده انتظامي تالش گفت: قطع درختان جنگلي منجر به تخريب منابع ملي و محيط زيست مي شود و پليس با مصاديق تخلف، برابر قانون برخورد مي كند.
شهرستان تالش از جنگل ها و مراتع غني در اراضي كوهستاني و جلگه اي برخوردار است و با 200 هزار نفر جمعيت در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7106 / 7105 / 7124 /2007