عمران خان: مشكلات زائران پاكستانی در مرز با ایران رفع می شود

اسلام آباد - ایرنا - نخست وزیر پاكستان در دیدار دبیركل حزب مجلس وحدت مسلمین به عنوان یكی از مهم ترین تشكل های شیعی این كشور گفت: مشكلات زائران در گذرگاه مرزی تفتان (مرز مشترك با میرجاوه ایران) برای همیشه حل شده و در این خصوص دستورات لازم به نهادهای مربوط ابلاغ شده است.

به گزراش روز چهارشنبه ایرنا، «عمران خان» در دیدار با «علامه راجا ناصر عباس» دبیركل مجلس وحدت مسلمین، در خصوص حل مشكلات زائران پاكستانی (به ویژه در ایام محرم و سفر) تاكید كرد.
«عمران خان» با تجلیل از رفتار منطقی حزب مجلس وحدت مسلمین در تمامی چالش های سیاسی پاكستان، از این حزب به عنوان صدای مظلومان و درد كشیدگان جامعه یاد كرد.
وی افزود:دولت پاكستان تلاش می كند تا مشكلات زائران پاكستانی به خصوص در مرز تفتان را برای همیشه حل كند و در این خصوص نیز، دستورات لازم به مسئولان داده شده است.
علامه راجا ناصر عباس جعفری نیز در این دیدار با تقدیر از رفتار خوب دولت با زائران پاكستانی، از ساخت استراحتگاه های مجهز در مرز تفتان تشكر كرد.
به گزارش ایرنا نخست‌وزیر پاكستان كه پیش از انتخابات نیز وعده حل مشكلات زائران پاكستانی را داده بود، در آستانه ماه محرم و صفر امسال، به مسئولان دولتی دستور داده ظرف 48 ساعت برنامه جامعی برای حل مشكلات زائران فراهم كرده و آن را اعلام كنند.
نخست‌وزیر پاكستان در آن نشست از مسئولان دولت خواست كه تعداد كانترهای ورود و خروج را در مرز مشترك با ایران افزایش داده و تامین امنیت زائران را كه یكی از جدی‌ترین مشكلات سفر بود، با برنامه‌ریزی دقیق انجام دهند.
آساق**6125**1663**1337