149 مجوز نشریات محلی و سرپرستی كشوری در سمنان وجود دارد

سمنان- ایرنا- مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: ٧٩ مجوز نشریه محلی عمومی و تخصصی و ٧٠ سرپرستی نشریات كشوری در استان ثبت است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران سمنان، به تشریح دست آورد های هنری و فرهنگی استان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: نشریات محلی استان همواره به صورت تخصصی و بسیار موثر در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری استان نقش بسیار پررنگی داشته اند.
فضیلت با اشاره به توسعه فضای مجازی و اینترنت در زندگی جوامع امروزی و اهمیت و نقش بسیار ویژه آن در تاثیرگذاری، اطلاع رسانی و انتقال دقیق، شفاف و سریع مفاهیم گوناگون، گفت: چهار نشریه الكترونیكی غیربرخط و هفت نشریه منطقه ای غیرالكترونیكی در این استان فعال هستند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینكه ٣٤ نشریه این استان گستره توزیع كشوری و ٢٧ نشریه نیز گستره توزیع استانی و شهرستانی دارند، گفت: در استان سمنان ١٤ پایگاه خبری نیز فعال است.
وی به نقش تعیین كننده نشریات محلی در پیشرفت، توسعه و ارتقاء سطح فرهنگی، علمی و اجتماعی، اشاره كرد و افزود: نشریات محلی به دلیل آشنایی كامل به موضوعات منطقه ای و ارتباط تنگاتنگ و عمیق با مخاطبان بومی، نقش حساس تری در مقوله فرهنگ در استان ایفا می كنند و باید تلاش كنیم تا با اقدامات و برنامه ریزی های مدون در راستای حمایت از این نشریات گام برداریم.
به گزارش ایرنا، استان سمنان بیش از 400 فعال رسانه ای دارد.
9891م/6103