هندوراس سفارت خود را در فلسطين اشغالي به قدس منتقل مي كند

تهران- ايرنا- رئيس جمهوري هندوراس در ديدار با نخست وزير رژيم صهيونيستي و وزير خارجه آمريكا پذيرفت كه سفارت كشورش در فلسطين اشغالي را از تل آويو به قدس منتقل كند.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنااز رسانه هاي صهيونيستي، «خوان اورلاندو هرناندز» رئيس جمهوري هندوراس پذيرفت كه در ازاي ارتقاي روابط با رژيم صهيونيستي و آمريكا، سفارت كشورش در تل آويو را به قدس منتقل كند.
اين توافق در ديدار هرناندز با بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي و مايك پمپئو وزير خارجه آمريكا در حاشيه مراسم تحليف رئيس جمهوري جديد برزيل در پايتخت اين كشور انجام شد.
براساس اين توافق همچنين نتانياهو قبول كرد كه كنسولگري رژيم صهيونيستي در تگوسيگالكا پايتخت هندوراس را به سفارت ارتقا و دانش فني در زمينه امنيت سايبري، آب و كشاورزي را به اين كشور آمريكاي مركزي انتقال دهد.
نتانياهو پس از اقدام غيرقانوني و يكجانبه دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا در شناسايي قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي، تلاش هاي گسترده اي را براي انتقال سفارت كشورها از تل آويو به قدس شريف را آغاز كرده است.
ژائير بولسونارو رئيس جمهوري جديد برزيل نيز كه ديشب مراسم تحليفش برگزار شد و به «ترامپ برزيل» مشهور است، اعلام كرده كه قصد دارد سفارت كشورش در فلسطين اشغالي را به قدس منتقل كند.
شناسايي قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي در نشستي در شوراي امنيت سازمان ملل از سوي همه 14 عضو ديگر اين شورا محكوم اما قطعنامه مربوطه با راي مخالف آمريكا وتو شد.
پس از آن مجمع عمومي سازمان ملل با اكثريت قاطع راي به محكوميت تصميم انتقال سفارت آمريكا در فلسطين اشغالي از تل آويو به قدس داد.
شبد**9416**1590