13 هزار حلقه لاستيك به نرخ دولتي در آذربايجان غربي توزيع شد

اروميه- ايرنا- مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي آذربايجان غربي با بيان اينكه اين استان سالانه حدود 100 هزار حلقه لاستيك نياز دارد، گفت: از 25 تير سال جاري /آغاز طرح توزيع لاستيك/ تاكنون حدود 13 هزار حلقه لاستيك به نرخ دولتي در بين ناوگان حمل و نقل استان توزيع شده است.

ارسلان شكري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تعداد حلقه لاستيك با در نظر گرفتن پارامترهايي مانند پيمايش طي شده و تعداد بارنامه هاي صادره توزيع شده و در حال حاضر نيازمند تامين و توزيع لاستيك براي ناوگان باري و مسافري هستيم.
وي اضافه كرد: سازمان صنعت و معدن از طريق كارخانه‌هاي داخلي و واردكنندگان خارجي هر ميزان لاستيك كه وارد كشور مي‌شود، را بر اساس سهميه ناوگان استان‌ها تقسيم مي كند كه سهم آذربايجان غربي در حدود 4.5 درصد است.
وي از آغاز پرداخت كرايه بر اساس تن بر كيلومتر در آذربايجان غربي خبر داد و گفت: اين اقدام يكي از مهمترين مطالبات رانندگان بود كه در راستاي خدمات دهي بهينه و با كيفيت انجام شد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي آذربايجان غربي ادامه داد: اين استان از ابتداي ماه جاري پرداخت كرايه حمل بار بر اساس تعرفه تن - كيلومتر را آغاز كرده كه تاثير بسزايي در معيشت رانندگان خواهد داشت.
شكري اضافه كرد: نرخ پايه تن - كيلومتر به صورت كشوري تعيين شده و يكهزار و 33 ريال به عنوان شاخص پايه تن - كيلومتر انتخاب شده است.
به گزارش ايرنا، در حال حاضر افزون بر 20 هزار ناوگان مسافري و باري در آذربايجان غربي فعال است.
مشكل تامين لاستيك از جمله مهمترين مطالبات رانندگان به ويژه رانندگان باري به شمار مي رود كه دولت تدبير و اميد بيشترين توان را براي تامين اين كالا به كار گرفته است.
8137/2093