۱۱ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۳۳
کد خبر: 83155071
۰ نفر
جایگزینی سوییچ خودرو با حسگر اثر انگشت

تهران– ایرنا- یك شركت خودروسازی در كره جنوبی برای اولین بار در جهان خودروهایی را تولید می كند كه بدون نیاز به سوییچ، گوشی هوشمند و یا هر وسیله دیگر، تنها با استفاده از اثر انگشت مالك باز و روشن می شوند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس، قرار است دكمه استارت و دستگیره های در خودروی سانتافه مدل 2019 این كارخانه به حسگرهای اثر انگشت مجهز شود، به طوری كه پس از شناسایی اثر انگشت مالك، علاوه بر باز كردن درها و روشن كردن خودرو، تمام تنظیمات اختصاصی كاربر از جمله وضعیت صندلی ها و آیینه های بغل را بازیابی كند. در آینده نزدیك قرار است این تنظیمات، شامل دمای داخل اتاق، موقعیت فرمان و سایر تجهیزات درون خودرو نیز بشود.
در این فناوری از حسگرهای خازنی استفاده می شود كه ضریب خطای آن ها یك در 50 هزار است. با وجود این شركت یاد شده مدعی است به مرور زمان دقت این سیستم افزایش می یابد و با هر بار شناسایی اثر انگشت كاربر، عملكرد سیستم بهبود می یابد.
شركت هیوندای اطلاعاتی را درباره روش های جایگزین حسگر اثرانگشت برای دسترسی به خودرو و روشن كردن آن منتشر نكرده است، اما انتظار می رود یك سوییچ یا سیستم متكی بر گوشی هوشمند به عنوان راهكار جانبی به همراه حسگرهای اثر انگشت در خودروهای این شركت تعبیه شود.
علمی (6)**9259*2017