24 هزار و 500 دانش آموز خراسان شمالي سفير سلامت شدند

بجنورد- ايرنا- معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: 24 هزار و 500 نفر از دانش آموزان اين استان به عنوان سفير سلامت مدارس فعاليت دارند.

حسن لنگري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در طرح سفيران سلامت، دانش آموزان مراقب سلامت هم كلاسي ها و دوستان خود هستند.
وي خاطرنشان كرد: شركت دانش آموزان در رقابت هاي فرهنگي بهداشتي، پويش ملي براي ارتقاي سواد سلامت دانش آموزان و ايجاد انگيزه و علاقه در فعاليت هاي بهداشتي از مهم ترين اهداف اجراي ‌اين طرح است.
وي افزود: دانش آموزان در جلسات آموزشي آموخته هاي خود را به همسالان و خانواده هاي خود انتقال داده و در فعاليت هاي بهداشتي مدرسه كمك يار مربي بهداشت و مدير مدرسه هستند.
لنگري تاكيد كرد: دادن مسئوليت به دانش آموزان سبب ارتقاي يادگيري آنان و انتقال آن به ساير دانش آموزان شده و سبب بهبود عملكرد آنها مي شود.
وي با بيان اينكه طرح سفيران سلامت از سه سال گذشته در مدارس اجرايي شده، گفت: سفيران سلامت در مقاطع ابتدايي به آموزش اموري چون تغذيه سالم، اهميت ورزش در سلامت، نحوه شست و شوي دست، پيشگيري از بيماري هاي واگير، حفاظت از محيط زيست، پيشگيري از حوادث، بهداشت دهان و دندان و نكات كلي بهداشتي مي پردازند.
وي افزود: در مقطع متوسطه هم آموزش ها به خودمراقبتي، تغذيه و زندگي سالم، خواب خوب شب، حل مساله، تفكر سالم، مديريت خشم و استرس و سلامت روان مربوط است.
ي پردازند.
165 هزار دانش آموز خراسان شمالي در بيش از 2 هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصيل هستند.
7185/5132