نام رژيم صهيونيستي در ليست قوانين مهاجرت پاكستان جنجالي شد

اسلام آباد - ايرنا - وزارت داخلي (كشور) پاكستان طي شرايطي اجازه سفر شهروندان رژيم صهيونيستي به پاكستان را صادر كرد، اين درحالي است كه رئيس اداره مهاجرت با متهم كردن وزارت داخلي اين كشور اعلام كرد كه هرچه زودتر بايد نام اسرائيل از ليست جديد قوانين مهاجرت پاكستان خارج شود.

به گزارش شامگاه دوشنبه ايرنا از تارنماي خبري «اكسپرس تريبيون»، وزارت كشور پاكستان طي شرايطي اجازه سفر شهروندان رژيم صهيونيستي به اين كشور را صادر كرد كه اين اقدام با واكنش رئيس اداره مهاجرت اين كشور مواجه شد.
براين اساس، آژانس تحقيقات فدرال پاكستان(FIA) در سايت رسمي خود ليستي شامل نام هفت كشور را منتشر كرده بود كه براساس آن، شهروندان كشورهاي ذكر شده در ليست مي توانند تحت قوانين و شرايط خاصي به پاكستان سفر كنند.
در ليست جديد، اسامي رژيم صهيونيستي و كشورهاي هندوستان، بنگلادش، بوتان، نيجريه، فلسطين و سومالي ذكر شده است كه شهروندان كشورهاي نامبرده و رژيم صهيونيستي مي توانند طبق قوانين و ضوابط خاصي به پاكستان سفر يا مهاجرت كنند.
براساس ضوابط آژانس تحقيقات فدرال پاكستان(FIA)، درخصوص مهاجرت شهروندان رژيم صهيونيستي به پاكستان نوشته شده است كه آنها پس از ورود بايد حضور خود در پاكستان را نزد پليس ثبت كرده و بايد پس از ورود خود از رئيس پليس مجوزهايي را دريافت كرده و هنگام خروج از كشور پاكستان آنها را به پليس بازگردانند.
اين افراد پس از بازگرداندن مجوزهاي اقامت خود به پليس مي توانند اجازه خروج از پاكستان را دريافت كنند.
براساس قواعد و قوانين، افرادي كه ويزاي كاري و يا ويزاي سارك (Saarc visa) داشته باشند از ثبت ورود به پاكستان نزد پليس مستثني هستند.
اين درحالي است كه شهروندان رژيم صهيونيستي مي توانند طبق قانون ذكر شده از ثبت ورود در نزد پليس مستثني شوند اما اين استثنا شامل حال شهروندان هندوستان نخواهد شد.
به گفته 'عصمت الله جنيجو' رئيس اداره مهاجرت پاكستان، پس از بررسي هاي انجام شده و ذكر اسم اسرائيل در ليست جديد كشورها، وزارت كشور پاكستان گفته است كه نام رژيم صهيونيستي به اشتباه وارد ليست مهاجرت به پاكستان شده است و درحال حذف نام اسرائيل از ليست جديد هستيم.
بر اين اساس، نام اسرائيل در ليست جديد قوانين مهاجرت پاكستان به اشتباه وارد شده بود و موضع پاكستان و مقامات در اين رابطه واضح است.
البته آبان ماه سال جاري نيز، انتشار خبر ورود يك فروند هواپيماي رژيم صهيونيستي به فرودگاه بين المللي اسلام آباد پاكستان، موجي از شايعات و واكنش هاي كاربران را در فضاي مجازي اين كشور به همراه داشت.
يك روزنامه نگار رژيم صهيونيستي با انتشار پيامي در توئيتر، مدعي شده بود كه يك فروند هواپيما از تل آويو به اسلام آباد پرواز كرده و انتشار اين توئيت، موجي از شايعات را در رسانه هاي اجتماعي اين كشور ايجاد كرد.
البته اين روزنامه نگار پس از آن مدعي شد كه اين هواپيما، مستقيم از پايتخت رژيم صهيونيستي به اسلام آباد پرواز نكرده و پس از فرود در «امان» در كشور اردن، به اسلام آباد پاكستان رفته و اين پرواز، در حقيقت، پرواز «امان - اسلام آباد» بوده است.
اين روزنامه نگار در توئيتر خود نوشت كه اين پرواز بيست و چهارم ماه اكتبر (دوم آبان) به اسلام آباد انجام شده است.
پس از انتشار اين اخبار، «احسن اقبال» وزير پيشين امور داخلي پاكستان (وزير كشور) و عضو ارشد حزب مسلم ليگ - شاخه نواز با انتشار پيامي در توئيتر، از دولت اين كشور خواست كه در اين خصوص توضيح دهد.
«فواد حسين چودري» وزير اطلاع رساني، ميراث ملي و رسانه هاي پاكستان نيز روز دوشنبه با انتشار پيامي در توئيتر در پاسخ به احسن اقبال نوشت:دولت جديد پاكستان، هيچ مذاكره پنهاني با هند و اسرائيل ندارد.
شبك**آساق**6125**1392