2000نفر توسط تروریست ها و ائتلاف آمریكایی در سوریه كشته شدند

تهران – ایرنا – گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» روز دوشنبه در گزارشی اعلام كرد كه طی سال 2018 میلادی بیش از دو هزار غیر نظامی به دست گروه های تروریستی و حملات هوایی ائتلاف بین المللی به سركردگی آمریكا در سوریه كشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای دیده بان حقوق بشر سوریه، در این گزارش آمده است كه یك هزار و 278 غیر نظامی از جمله 115 كودك و 83 زن به دست گروه تروریستی داعش و 484 غیر نظامی نیز به دست دیگر گروه های تروریستی و تكفیری كشته شدند.
این گزارش می افزاید: بر اساس آمار تایید شده 635 غیر نظامی از جمله 197 كودك و 143 زن در حملات هوایی ائتلاف آمریكایی به سوریه كشته شدند.
این در حالی است كه ائتلاف آمریكایی مدعی مبارزه با داعش، روز یكشنبه اعتراف كرده بود كه در نتیجه حمله جنگنده های ائتلاف به خاك سوریه و عراق یكهزار و 139 غیر نظامی كشته شدند.
آمریكا و چند كشور محدود همپیمان آن، از اوت 2014 (مرداد 1393) به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه، ائتلافی به اصطلاح بین المللی تشكیل داده اند.
تاكنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری در استان های الرقه، دیرالزور، حسكه و حلب در نتیجه بمباران این ائتلاف متجاوز به خاك و خون كشید شده و بسیاری از زیرساخت های این كشور را تخریب كرده اند.
دولت سوریه بارها از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواست، برای پایان دادن به تجاوز نیروهای متجاوز در خاك این كشور اقدامی صورت دهد و با ارسال نامه های مكرر، حملات جنگنده های ائتلاف به سركردگی آمریكا به خاك خود را محكوم كرده است.
شبك**9365**1708