طرح هاي اشتغالزاي خوزستان ازنظر انحراف تسهيلات بررسي مي شوند

اهواز - ايرنا - استاندار خوزستان گفت: كارگروهي براي نظارت بر طرح هاي اشتغالزا تشكيل مي شود تا تسهيلات پرداخت شده به متقاضيان مشاغل براي اهدافي غير از موارد مصوب هزينه نشوند.

به گزارش ايرنا غلامرضا شريعتي شامگاه دوشنبه در نشست شوراي اشتغال خوزستان در سالن اجتماعات شهيد رجايي استانداري ادامه داد: خوزستان در حوزه هاي مختلف ظرفيت هايي دارد اما در حدود 10 رشته سرآمد است از همين رو براي ايجاد اشتغال بايد بر روي همين ها تمركز كرد.
به گفته استاندار خوزستان دفاتر كاريابي در تربيت نيروي ماهر بايد همكاري بيشتري داشته باشند تا برخي متنفذان با ايجاد فشار به دنبال تحميل نيروهاي فاقد مهارت و كم توان نباشند.
وي تصريح كرد: بي شك خوزستان داراي ظرفيت هاي بي شماري در حوزه هاي پتروشيمي، فولاد، آبزي پروري و كشاورزي است كه بايد از آنها بهره برد اما نبايد از توسعه بر مبناي نفت نيز غافل شد زيرا وزارت نفت در قبال طرح هاي توسعه اي خود در خوزستان داراي مسئوليت هاي اجتماعي است.
شريعتي يادآور شد: درحال حاضر وزارت نفت به دنبال طرح هاي توسعه اي چاه هاي نفت در تمام نقاط خوزستان از جمله شهرستان خرمشهر، دزفول، انديمشك و حتي وسط اراضي نيشكر است كه با حفر اين چاه ها به دليل ايجاد حريم، در استان محدوديت هايي ايجاد مي شود.
وي با تاكيد برعدم بخشي نگري وزارت نفت ادامه داد: درحال حاضر ايجاد اشتغال در ميادين غرب كارون در دستور كار است همچنين از يكسال و نيم گذشته سازمان آموزش فني و حرفه اي مامور به مهارت آموزي جوانان هويزه و سوسنگرد شده است.
شريعتي خاطرنشان كرد: قرار است ميزان توليدات ميادين غرب كارون از 500 هزار بشكه در روز به يك ميليون و 200 هزار بشكه افزايش يابد كه همين ظرفيت هايي براي استان ايجاد مي كند.
دولت سال گذشته درراستاي ايجاد اشتغال و كاهش نرخ بيكاري استانها تسهيلاتي در قالب طرح هاي اشتغال فراگير،روستايي، مشاغل خانگي و كارورزي ابلاغ كرد كه از اين تسهيلات سه هزار و 376 ميليارد ريال به طرح هاي روستايي و 12هزار و 370 ميليارد ريال به طرح هاي فراگير خوزستان اختصاص يافت.
9887/6068