۱۰ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۴۳
کد خبر: 83154274
T T
۰ نفر
ستاری:بخش سنتی نمی تواند با ایده های نو مقابله كند

مشهد - ایرنا - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: بخش سنتی جامعه نمی تواند با ایده های نو و خلاقانه جوانان مقابله كند لذا باید برای رشد این ایده ها سرمایه گذاری شود.

سورنا ستاری دوشنبه شب در مراسم افتتاح مركز نوآوری شهری مشهد افزود: مردمی كه در شهر زندگی می كنند باید مشكلات خود را از طریق كارآفرینی حل كنند، مسائل شهر را باید خود مردم حل كنند و شركتهای چند هزار میلیاردی به واسطه حل این مشكلات داشته باشند.
وی اظهار داشت: با پیروی از ایده های دیگران به جایی نمی رسیم، هنر در خلاقیت و نوآوری است و اگر مدیریت شهری و سایر مجموعه های شهری محیطی برای فعالیت افراد خلاق و استارت آپ ها فراهم كنند، ایده های نو و فناورانه برای حل مشكلات رشد خواهند كرد.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: گردش مالی فین تك ها (استارت آپ های مالی و كاربرد نوآورانه فناوری در خدمات مالی) در سال گذشته به یكهزار و 300 میلیارد ریال رسیده است.
ستاری با بیان اینكه استارت آپ ها هفته ای 10 درصد رشد می كنند، خاطرنشان كرد: چه كسی است كه تمایل به سرمایه گذاری در استارت آپ ها را با این شرایط اقتصادی نداشته باشد و در اینجاست كه پژوهش، اقتصادی می شود و بخش خصوصی پول خود را به این بخش می آورد.
وی با یادآوری اینكه استارت آپ ها محدود به ایده های محدود نیستند، گفت: توسعه استارت آپ ها و فناوری های دانش بنیان از جمله راهكارهای نگهداری از فرزندانمان در كشور و جلوگیری از فرار مغزها نیز هست لذا حمایت از استارت آپ ها و ایده های نوآورانه و خلاق ضروری است.
مركز نوآوری شهرداری مشهد در مجموعه كوهسنگی این شهر با مساحت 2400 متر مربع به بهره برداری رسید.
7505/ 6053