كاهش مراكز از اولويت هاي دانشگاه علمي كاربردي است

سمنان - ايرنا - معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور گفت: كيفي سازي و كاهش مراكز دانشگاهي علمي كاربردي با توجه به نياز روز جامعه از اولويت هاي اين دانشگاه است.

به گزارش ايرنا، سيد احمدرضا پيش بين عصر دوشنبه در آيين توديع و معارفه رئيس دانشگاه علمي كاربردي استان سمنان در ستاد مركزي اين دانشگاه افزود: رويكردها و ديدگاه هاي دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور در 2 سال اخير براساس مباني جديد تعريف شده است.
وي با اشاره به اين كه در گذشته متقاضي براي صندلي هاي دانشگاه ها بالا بود، بيان كرد: اكنون بسياري از دانشگاه هاي معتبر كشور با وجود ارائه خدمات و دارا بودن تجهيزات و امكانات كافي با صندلي هاي خالي روبرو بوده و در پذيرش دانشجو معيارهاي خود را تغيير داده اند.
معاون دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور خاطر نشان كرد: اين دانشگاه در سال تحصيلي جديد بيش از 80هزار دانشجو پذيرش كرده است.
پيش بين به وجود 60 مركز دانشگاهي در استان سمنان اشاره كرد و ابراز داشت: تعداد دانشگاه هاي اين استان نسبت به ظرفيت و نياز آن بايد مورد بررسي و بازنگري قرار گيرد.
معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور يادآور شد: استان سمنان يكي از استان هاي دانشگاهي است و اين نشان از اقبال و علاقمندي مردم به علم آموزي در اين استان دارد.
به گزارش ايرنا، در اين آئين بهزاد بهرامي نسب به عنوان رئيس جديد دانشگاه علمي كاربردي معارفه و مصطفي فضلي تكريم شد.
به گزارش ايرنا، 20 مركز علمي كاربردي در استان سمنان با 2 هزار و 900 دانشجو مشغول به فعاليت است.
9891/7408