340 موقوفه خراسان شمالی سنددار شد

بجنورد- ایرنا- مدیركل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: از مجموع پنج هزار و 587 موقوفه این استان 340 موقوفه در 9 ماه امسال سنددار شد.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدكی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با سنددار كردن این تعداد جمع موقوفات دارای سند استان به سه هزار و 560 مورد افزایش یافت.
وی افزود: همچنین از مجموع 11 هزار و 492 رقبه استان نیز 6 هزار و 350 رقبه هم اینك دارای سند هستند.
حجت الاسلام آسوده یدكی گفت: از موقوفات باقی مانده تعدادی به دلیل اینكه جزو اموال غیرمنقول هستند قابلیت صدور سند را ندارند.
وی با اشاره به اینكه اخذ سند برای موقوفات در چند سال اخیر به صورت جدی در حال انجام است، اظهار داشت: با وجود این، ادارات ثبت اسناد با توجه به حجم كاری فقط به ترتیب اولویت هر سال امكان صدور سند برای تعدادی از موقوفات را دارند.
مدیركل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی یادآور شد: بر اساس سهمیه تعیین شده توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، امسال باید سه هزار موقوفه استان دارای سند شود.
وی افزود: با وجود این، با توجه به اینكه سنددار كردن این موقوفات زمانبر است و باید در نوبت اجرا در سازمان ثبت اسناد قرار گیرد شاید به سهمیه مورد نظر نرسیم.
حجت الاسلام آسوده یدكی گفت: بر اساس برنامه سازمان اوقاف، سنددار كردن تمامی موقوفات و رقبات باید در 2 تا سه سال آینده عملی شود.
مدیركل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی سنددار كردن موقوفات را در جلوگیری از دخل و تصرف های غیرقانونی، حفظ و حراست از آنها و نیز جلوگیری از تعدی به موقوفات بسیار تاثیرگذار خواند.
استان خراسان شمالی دارای پنج هزار و 587 موقوفه و 11 هزار و 492 رقبه است.
از مجموع موقوفات استان 39 موقوفه در سال جدید به ثبت رسیده است.
ط/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها