همه فیلم های جشنواره فجر در شیراز اكران می شوند

شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: همه آثار راه یافته به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر سال جاری در شیراز به نمایش در می آیند.

به گزارش ایرنا، مهدی رنجبر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نوزدهمین جشنواره فیلم فجر استان فارس همزمان با جشنواره بین المللی در پایتخت از 8 تا 18 بهمن ماه امسال در شیراز برگزار می شود.
وی اظهار كرد: فیلم های جشنواره بین المللی فجر در تالار حافظ، پردیس گلستان و شهر آفتاب در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرند.
معاون هنری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ابراز داشت: بسته اولیه فیلم ها همه استان هایی كه خواستار اكران جشنواره فیلم فجر بوده اند، تعلق گرفته است اما فارس همچون سالهای گذشته خواهان همه فیلم ها از وزارت ارشاد و شورای تهیه كنندگان بوده است.
رنجبر با بیان اینكه رایزنی ها از دو هفته پیش برای این رویداد بزرگ سینمایی آغاز شده است، اضافه كرد: پیش بینی هایی برای برگزاری این جشنواره به صورتی مطلوب صورت گرفته است؛ حتی برای حمل و نقل مخاطبان به جشنواره نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است كه چند و چون آن به محض نهایی شدن اعلام می شود.
وی افزود: درباره حضور فیلم اولی ها در جشنواره فیلم فجر فارس نیز گفت و گوهایی صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم این بخش را نیز در جشنواره نوزدهم فارس اجرا كنیم.
این مقام فرهنگی گفت: برگزاری آیین ویژه افتتاحیه، دعوت از بازیگران و عوامل فیلم های سینمایی، برپایی كارگاه های آموزشی در حوزه سینما نیز از برنامه های جنبی جشنواره فیلم فجر در استان فارس خواهد بود.
رنجبر اضافه كرد: برنامه امسال این جشنواره با همكاری مجموعه هنر شهر آفتاب و به مدیریت اجرایی محسن خباز برگزار می شود.
7375 /1876