ائتلاف آمریكا به كشتار غیرنظامیان سوری و عراقی اعتراف كرد

تهران- ایرنا- ائتلاف آمریكایی مدعی مبارزه با داعش، روز یكشنبه اعتراف كرد كه در نتیجه حمله جنگنده های ائتلاف به خاك سوریه و عراق یكهزار و 139 غیر نظامی كشته شدند.

به گزارش شبكه روسیا الیوم، ستاد نیروهای ائتلاف آمریكایی مدعی مبارزه با داعش در گزارش ماهانه اش كه روز یكشنبه منتشر شد، آورده است: 194 اطلاعیه مبنی بر كشتار غیرنظامیان در ماه نوامبر (مهر/آبان) توسط ائتلاف گزارش شد كه صحت آن در دست بررسی است. همچنین گزارش هایی از 20 حادثه غیر موثق هم دریافت كردیم كه از میان آنها صحت سه گزارش، تایید و در جریان آن 15 غیرنظامی كشته شدند.
این ستاد اعلام كرد كه در زمان كنونی تحقیقات درباره 184 گزارش (مبنی بر كشتار غیرنظامیان) در دست بررسی است.
گزارش ائتلاف مدعی مبارزه با داعش به سركردگی واشنگتن در مورد كشتار غیرنظامیان در سوریه و عراق درحالی منتشر می شود كه پیشتر دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه كه مقر آن در لندن است، در این باره اعلام كرد كه تنها در این كشور، سه هزار و 300 نفر در نتیجه بمباران ائتلاف متجاوز آمریكایی كشته شدند.
آمریكا و چند كشور محدود همپیمان آن، از اوت 2014 (مرداد 1393) به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه، ائتلافی به اصطلاح بین المللی تشكیل داده اند.
تاكنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری در استان های الرقه، دیرالزور، حسكه و حلب در نتیجه بمباران این ائتلاف متجاوز به خاك و خون كشید شده و بسیاری از زیرساخت های این كشور را تخریب كرده اند.
دولت سوریه بارها از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواست، برای پایان دادن به تجاوز نیروهای متجاوز در خاك این كشور اقدامی صورت دهد و با ارسال نامه های مكرر، حملات جنگنده های ائتلاف به سركردگی آمریكا به خاك خود را محكوم كرده است.
شبس**9363**1917