آيت الله جوادي آملي: نخبگان علمي به كشور برگردند

قم- ايرنا - آيت الله عبدالله جوادي آملي از مراجع تقليد ضمن دعوت از نخبگان علمي ايراني خارج از كشور جهت بازگشت به كشور گفت: نخبگان علمي به ايران برگردند و براي استقلال مملكت بكوشند.

به گزارش ايرنا از مركز خبرحوزه، وي روز يكشنبه در ديدار جمعي از نخبگان علمي و دانشگاهي كشور در بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء،‌ قم ابراز داشت: اگر با نخبگان علمي ايراني خارج از كشور ارتباط داريد از آنها بخواهيد كه به كشور بازگردند و در اين سرزمين تلاش و كوشش كنند و در خدمت كشورهايي كه كارخانه هاي اسلحه سازي آنها سه شيفت در حال كار است نباشند.
وي افزود: شما عزيزان، آنچه در مسير علم و عمل به دست آورده ايد، بدون افراط و تفريط در مسير پرورش و ترقي خود قرار دهيد و همواره شاكر باشيد و تلاش كنيد هم خود و هم جامعه را به مقصد برسانيد.
آيت الله جوادي آملي، با بيان اينكه مردان بزرگ بسياري از اين سرزمين برخاستند كه نه استاد داشتند و نه شاگردي توان آموختن علوم آنها را داشت، ادامه داد: افرادي مانند فارابي و بوعلي سينا از جمله مفاخري هستند كه در دامان اسلام رشد كردند.
اين مرجع تقليد، اظهار داشت: معرفت، حركت، سرعت گرفت در مسير تعالي، سبقت گرفتن وتبديل به الگوي خوبان جامعه مراحلي است كه قرآن و عترت براي تعالي خود و جامعه مورد تاكيد قرار داده است كه بايد نخبگان علمي نيز در اين مسير گام بردارند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، با تسليت حادثه دلخراش دانشگاه علوم و تحقيقات تهران، گفت: ارتحال دانشجويان دانشگاه آزاد را تسليت عرض مي كنيم و اميدواريم ارواح پاك آنها با اولياء الهي محشور باشد و خداوند به بازماندگان به خصوص پدر و مادر آنها صبر جميل عطا كند.
سه شنبه هفته گذشته سانحه دلخراش واژگوني اتوبوس در واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد به جانباختن 10 دانشجو و زخمي شدن 25 نفر منجر شد.
7404/ 6133/