سپاه و ارتش به موضوع مبارزه با قاچاق كالا و مواد مخدر ورود مي كنند

بندرعباس-ايرنا- جانشين فرمانده انتظامي گفت: نيروي دريايي ارتش و سپاه پاسداران در موضوع مبارزه با قاچاق كالا و مواد مخدر با نيروي انتظامي همكاري خواهند كرد.

به گزارش ايرنا، سردار ايوب سليماني شامگاه يكشنبه در جمع خبرنگاران افزود: درباره اين موضوع در نشست امشب با رييس ستاد مشترك نيروهاي مسلح در بندرعباس مذاكره شد و موافقت ايشان در اين زمينه جلب شد و در آينده نزديك اين همكاري درعمق دريا و ساحل عملياتي مي شود.
وي تصريح كرد: براي ارتقاي سطح امنيت و مقابله جدي با قاچاق كالا و سوخت و مواد مخدر با سازمان هاي مختلف نشست هاي هماهنگي برگزار شده تا اقدام ضربتي و موثر در اين حوزه ها داشته باشيم.
جانشين فرمانده انتظامي در پاسخ به پرسش ايرنا خاطرنشان كرد: پرچمدار و مسوول مستقيم و قانوني مبارزه با قاچاق، نيروي انتظامي است و ساير قواي مسلح نيز به ناجا كمك خواهند كرد.
سردار سليماني ادامه داد: در قاچاق سوخت سه نقطه گلوگاهي وجود دارد كه يكي از آنها مبادي بارگيري و ديگري مسير تردد سوخت قاچاق و در نهايت مقصد تحويل سوخت در درياست كه در تمام اين حوزه ها نيروي انتظامي اشراف دارد و تاكنون نيز دستاوردهاي خوبي داشته ايم و در سالجاري كشف سوخت قاچاق 200 برابر افزايش يافته است.
وي ياد آور شد: در بحث قاچاق كالا دو محور وجود دارد كه يكي از آنها حمايت، پشتيباني و زمينه سازي هاي دشمنان است و از سوي ديگر افرادي با وجود مشكلات اقتصادي هموطنان فقط به دنبال مطامع اقتصادي خود هستند كه نيروي انتظامي با تمام توان با آنها مقابله مي كند.
2094 /6048